Başarılı Kurulum Dell G3 15 macOS 11.0 Big Sur Beta 9 OpenCore 0.6.1

Ekran Resmi 2020-10-02 18.51.33.png

Sistem özellikleri:
İşlemci: i5-10300H
GPU: Intel UHD 630
RAM: 2x4 SK Hynix 2933 MHz
Depolama: Kioxia 512 GB NVMe SSD
Ses: Realtek ALC3254
Ethernet: Realtek RTL8111
Wi-Fi&Bluetooth: Intel AX201/Intel 9462

Çalışmayanlar:
  • AirDrop
  • HDMI ve DP portu
  • Kart okuyucu
  • Touchpad hareketleri
Geriye kalan her şey sorunsuzca çalışıyor. HDMI portu sanırım NVIDIA ekran kartına bağlı olduğundan dolayı çalışmıyor lakin eğer bunu düzeltmenin bir yolunu biliyorsanız çok sevinirim. Ayrıca touchpadin hareketlerini (gesture)larını düzeltmenin bir yolunu biliyorsanız da ona da ihtiyacım var. Sorularınız olur ise sorabilirsiniz. EFI klasörümü de paylaşıyorum eğer benimle aynı donanıma sahip birileri kullanmak isterse diye. Eğer benim EFI'mi kullanacaksanız tek yapmanız gereken bir SMBIOS oluşturup Config. Plisti düzenlemek.

EFI: EFI.zip

Güncelleme: Şuan sistem Big Sur 11.2 sürümünde. DP portu, kart okuyucusu ve touchpad hareketleri de sorunsuz çalışıyor. Çalışmayanlar ise kulaklık jacki ve dahili mikrofon. Aşağıdaki linkten güncel EFI dosyasını indirebilirsiniz.

Eki Görüntüle 688570

Sistem özellikleri:
İşlemci: i5-10300H
GPU: Intel UHD 630
RAM: 2x4 SK Hynix 2933 MHz
Depolama: Kioxia 512 GB NVMe SSD
Ses: Realtek ALC3254
Ethernet: Realtek RTL8111
Wi-Fi&Bluetooth: Intel AX201/Intel 9462

Çalışmayanlar:
  • AirDrop
  • HDMI ve DP portu
  • Kart okuyucu
  • Touchpad hareketleri
Geriye kalan her şey sorunsuzca çalışıyor. HDMI portu sanırım NVIDIA ekran kartına bağlı olduğundan dolayı çalışmıyor lakin eğer bunu düzeltmenin bir yolunu biliyorsanız çok sevinirim. Ayrıca touchpadin hareketlerini (gesture)larını düzeltmenin bir yolunu biliyorsanız da ona da ihtiyacım var. Sorularınız olur ise sorabilirsiniz. EFI klasörümü de paylaşıyorum eğer benimle aynı donanıma sahip birileri kullanmak isterse diye. Eğer benim EFI'mi kullanacaksanız tek yapmanız gereken bir SMBIOS oluşturup Config. Plisti düzenlemek.

EFI: EFI.zip
Merhaba bende de aynı cihaz var ama bir türlü yükleyemedim.

Your computer restarted because of a problem​

Adlı bir hata alıyorum sonunda.​

Dell G3 15 Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti 15.6" FHD 120hz​

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı