Dell G3 i7-10750H vs. i5-10300H

Bütçe
5500
Oynatır 3 sene tahminim ancak 1660 Ti alırsa 4, 5-5 sene gibi süre kullanır tahmini ediyorum, 2018'de alırken 1050 Ti olan cihazı aldım keşke 1060 alsaymışım dedirtiyor şimdi 1 sene daha kullanırdım. Tabi kide bu göreceli bir konu yani tercih meselesi.

2016'da ben kendim 900TL'lik bilgisayar aldım o zamanlar bilmiyorduk bir şey tabii ortada kaldık şimdi.

Isı değerlerini bize söyler misiniz?

Ayın 30'unda elime geçecek. Şöyle bir yanılgı var sıcaklığı yüksek deniyor evet. Ama bunu durduk yerde yapmıyor. Olabildigince iyi performans saglamak için ısınıyor. Yani yeni nesi oyun oynarken ısınsın bir zahmet. Onun disinda internette dolasirken sorun olacagini sanmiyorum.

Selamlar, iyi günler.

Ben yeni bir laptop getirtmeyi düşünüyorum Amerika'dan ve bu konuda sizin düşüncelerinizi önemsiyorum. Acaba bana yardımcı olabilir misiniz?

Aklımda bu linkteki ilk 3 PC var. Biri 750, diğerleri 850 dolar olan. Aralarındaki fark galiba işlemcileri.

100 dolar verip i7-10750H mi almalı, yoksa daha uygun fiyatlı i5-10300H mı almalı?

• Genel olarak oyun oynamak (çok yeni oyunlardan ziyade Minecraft, Hearts of Iron, GTA 5 gibi oyunlar),
  • Yazılım yapmak,
  • Video kurgu vs. yapmak.
Türkiye'de muadilleri yaklaşık 9.000 TL civarında buldum. Hadi diyelim 8500 lira. 100 dolar indirim uygulanacak aldığım PC'ye yani 750 dolarlık, 650 olacak ve yaklaşık 5500 TL gibi bir meblağa denk geliyor. 2. bir monitör takmak istiyorum 3-4 ay sonra.

Benim düşündüğüm PC bu.

120 Hz ekran 8 GB 2933 Hz. RAM 1650 Ti i5 10300H
1 TB harici hard disk takacağım.

Diğer alternatifler için 100 dolar vermeye değer mi tam bilmiyorum. Size bırakıyorum.

Alternatifler:
Türkiyede daha ucuza daha iyisini alabilirsin. :p Tuhaf ama gerçek
Üstüyle de ram ssd alırsın, ekran alırsın yada. Tertemiz.
ama 5500 e alıyorsanız güzel cihazlar.

Ayın 30'unda elime geçecek. Şöyle bir yanılgı var sıcaklığı yüksek deniyor evet. Ama bunu durduk yerde yapmıyor. Olabildigince iyi performans saglamak için ısınıyor. Yani yeni nesi oyun oynarken ısınsın bir zahmet. Onun disinda internette dolasirken sorun olacagini sanmiyorum.

Normal kullanımda çok ısınmaz ancak AAA oyunlarda ne olacak onu merak ediyorum ama Dell'in malzeme kalitesi iyidir kullandığı regülatörler vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı