Dell G315 laptopa şekersiz çay döküldü

BurakAyikkk

Hectopat
Merhabalar. Olay 1 saat kadar önce oldu. Klavyenin orta kısımlarına doğru bir cay bardağı kadar cay döküldü. Hemen fişten çekip ters çevirdim ters şekilde kapattım. Biraz sallayıp suyunu süzdüm. Döküldü bir miktar. Elektrik süpürgeyle yavaşça çok yaklaştırmadan klavye üzerinden biraz suyu çektim. Klavye tuşlarına basıyorum sallıyorum, herhangi bir ıslaklık hissetmiyorum. Bilgisayar o zamandan beri ters bir şekilde balkonda duruyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Islaklık hissetmek mesele değil. Su en alt kısımlara kadar gidip anakarta temas edebiliyor. Ben çay dökülen bir notebookun arka kısmını açıp kurutup kurtarmıştım.
Dökülen kısmı altta kalacak şekilde uzun süre beklet ve çalıştırma notebooku. Sonra ya açacaksın içini öyle bekleteceksin ve kurutacaksın ya da bilgisayarcı ya da servise götüreceksin onlar bakıp ilgilenecekler.

Bilgisayarınızı asla açmayın. Bir ya da iki gün kurumasını bekleyin ve en yakın yetkili servise götürün.
Pirince yatırmak tarzı şeyler var internette bunları yapmalı miyim?
Islaklık hissetmek mesele değil. Su en alt kısımlara kadar gidip anakarta temas edebiliyor. Ben çay dökülen bir notebookun arka kısmını açıp kurutup kurtarmıştım.
Dökülen kısmı altta kalacak şekilde uzun süre beklet ve çalıştırma notebooku. Sonra ya açacaksın içini öyle bekleteceksin ve kurutacaksın ya da bilgisayarcı ya da servise götüreceksin onlar bakıp ilgilenecekler.
Anladım teşekkür peki pirince yatırmak tarzı şeyler var internette bunları yapmalı miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı