Dell G3223D vs LG 32GP750-B

Ürünün kusurlu gelmesi Dell ile alakalı konu değil.
Teknoloji şans işidir. Geçen ay 55K'ya Samsung TV aldım. Ortasında kocaman bir kırmızı çizgi var. Daha ilk kurulumda COF arızası verdi. Şimdi ben kalktıp Samsung'dan memnun değilim diyemem. Şans meselesi çünkü.

Dell'in müşteri hizmetlerine faturanız ve kusurunuz ile görsel atınız ve talebinizi dile getiriniz. Arena yardımcı olmuyorsa Dell'e söyleyin. İkisinden de sonuç çıkmıyorsa THH'ye başvurunca Arena Bilgisayar'ı aradıklarında süt dökmüş kuzu olacaklardır.
Estağfurullah bu ikisini karsilastirilmasinda lg ye eksi bir husus yazılmamışken dell de şöyle eksiker belirtilmiş:

Eksileri​

Monitörün rengi iyi, hdr'si kötü ve * ips parlıyor. Bunun 1 ms'lik bir monitör olmasına imkan yok. Bundan daha az hareket bulanıklığına sahip 4 ms'lik bir monitörüm var.

Estağfurullah bu ikisini karsilastirilmasinda LG'ye eksi bir husus yazılmamışken Dell de şöyle eksiker belirtilmiş:

Eksileri​

Monitörün rengi iyi, HDR'si kötü ve * IPS parlıyor. Bunun 1 Ms'lik bir monitör olmasına imkan yok. Bundan daha az hareket bulanıklığına sahip 4 Ms'lik bir monitörüm var.

Uzun bir meseleye değindin istemeden de olsa. Mecbur açıklamam gerek.
Bir monitör böyle incelenmez. Şahsi yorumlar kullanıcıyı ilgilendirir. Teknik olarak bu yazılan eksiklik gerçekliği yansıtmıyor.

-Monitörlerin HDR performansları çok iyi olmuyor. Sundukları parlaklık ve konstrat oranlarından dolayı o hayal ettiğimiz canlı HDR'yi göremiyorsan. Bu çoğu monitörde bu şekilde. HDR performansı iyi olan monitörlerin fiyatları epey yüksek.
-Rengi iyi demiş. Bunu zaten biliyoruz.
-IPS parlıyor dediği şey IPS Glow'dur. Bu çoğu IPS panelde olağan bir durum. Sorun veya arıza değildir. Ne derece Glow var ona bakılır.
-IPS-TN-VA bu üç panelin hiçbiri 1 ms tepkime veremiyor. OLED paneller hariç 1 ms aşağısı tepki sunan panel çeşidi yok.

Uzun bir meseleye değindin istemeden de olsa. Mecbur açıklamam gerek.
Bir monitör böyle incelenmez. Şahsi yorumlar kullanıcıyı ilgilendirir. Teknik olarak bu yazılan eksiklik gerçekliği yansıtmıyor.

-Monitörlerin HDR performansları çok iyi olmuyor. Sundukları parlaklık ve konstrat oranlarından dolayı o hayal ettiğimiz canlı HDR'yi göremiyorsan. Bu çoğu monitörde bu şekilde. HDR performansı iyi olan monitörlerin fiyatları epey yüksek.
-Rengi iyi demiş. Bunu zaten biliyoruz.
-IPS parlıyor dediği şey IPS Glow'dur. Bu çoğu IPS panelde olağan bir durum. Sorun veya arıza değildir. Ne derece Glow var ona bakılır.
-IPS-TN-VA bu üç panelin hiçbiri 1 ms tepkime veremiyor. OLED paneller hariç 1 ms aşağısı tepki sunan panel çeşidi yok.
Hocam lg nin hdr si övülmüş, size zahmet detaylı karşılaştırır misiniz? Anlamıyorum kafam allak bullak oldu.

Hocam LG'nin HDR'si övülmüş, size zahmet detaylı karşılaştırır misiniz? Anlamıyorum kafam allak bullak oldu.

Benim gözümde ikisi de aynı duruyor. İçinize Dell sinmiyorsa LG'den yana tercih yapabilirsin.
LG'yi önermemezlik yapmıyorum. Forumda alıp memnun olanlar epey fazla. Dell'in de memnuniyet oranı epey fazla. HDR performansı muhabbeti saçma. Çünkü HDR 400 sertifikası var ikisinin de. İkisinin de parlaklık hacmi 400CD. Aynı teknik özelliklere sahip iki monitörün HDR performansı birinde iyi birinde nasıl kötü oluyor? Açıklaması yok.
Tercihi size bırakıyorum. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı