Dell Gaming 7577 vs. Monster Tulpar T5 V16.1

Kalitesiz çünkü. Yanlış anlaşılmak istemem ama bizim insanların işin içinde olduğu teklonojik markaları önermem genelde. O kadar bütçe ayarıp, belirli bir süre sonra sorunlarla boğuşmanızı istemem. Gerçi çok memnun olanlar'da var. Bir nevi yazı tura gibi...

Kalitesiz çünkü. Yanlış anlaşılmak istemem ama bizim insanların işin içinde olduğu teklonojik markaları önermem genelde. O kadar bütçe ayarıp, belirli bir süre sonra sorunlarla boğuşmanızı istemem. Gerçi çok memnun olanlar'da var. Bir nevi yazı tura gibi...
Doğruyu söylemek gerekir ise ben de aynı durumdan düşünüyordum. Geri durmamım tek sebebi türk marka oluşu. Bunu yanlış anlamayın kötülediğim yok ama bizim insanımızın bu konularda yaptıklarıda ortada. İnsan bir düşünmüyor değil. Teşekkür ederim cevapladığınız için.

Monster önerenlerin yüzde kaçı Monster kullanıyor çok merak ediyorum. Technopat'ta paso Monster öneriliyor anlamış değilim. Gerek servisiyle gerek laubali tavırlarıyla Monster önermiyorum. Sadece birleştirme yapıp amblem basan, bu kadar şikayet alıp da hala reklam yapan, para gelsin de nasıl geliyorsa gelsin kafasında olan, Monster servisinin kullanıcıya farklı laptop gönderdiği komedisini gördüğüm bir markaya kesinlikle güvenmiyorum. Dell 7577 kullanıyorum ve öneriyorum, sorun yok. Adaptör için kayıt açtırdım 5 kere aradılar konuyla ile ilgili bilgilendirme yapmak için.

Ben sadece 2 markayıda kullanmış biri olarak şunu söylüyorum. Biri çinli parayı verene notebook yapan firmadan alınan Monster biride Ar-Ge yapıp kendi üreten MSI, fark varsa bir seyden vardır. Çok yerde yazdım. Monter T7 v10.1.1 almıştım. 7600 liraya 3 fanlı güçlü soğutma dediler. İşlemci 95-98 derecelerde ve 2.2 GHZ ile çalışıyodu ve servis buna normal dedi. MSI GP63 LEOPARD 8RE aldım. Aynı para 15.6 ve SSD daha kötü ama serin çalışıyor. Yazılım desteği mükemmel. HYBRİD POWER moduyla pilden gitsede maksimum performansa çıkıyor. Kısaca Monster alırken millet niye o kadar para MSI’ya veriyor diyodum alınca anladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster önerenlerin yüzde kaçı Monster kullanıyor çok merak ediyorum. Technopat'ta paso Monster öneriliyor anlamış değilim. Gerek servisiyle gerek laubali tavırlarıyla Monster önermiyorum. Sadece birleştirme yapıp amblem basan, bu kadar şikayet alıp da hala reklam yapan, para gelsin de nasıl geliyorsa gelsin kafasında olan, Monster servisinin kullanıcıya farklı laptop gönderdiği komedisini gördüğüm bir markaya kesinlikle güvenmiyorum. Dell 7577 kullanıyorum ve öneriyorum, sorun yok. Adaptör için kayıt açtırdım 5 kere aradılar konuyla ile ilgili bilgilendirme yapmak için.
Bu sebep ile şüpheye düşmüştüm, iyikide düşmüşüm anlaşılan. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Yeni sekmede aç derseniz normal şekilde açılmakta.
Bahsettiğiniz modelleri inceledim. Acer Predator çok hoşuma gitti. Açıkçası, 1,479 dolar fiyatı ile hem uygun (şu an ki dolar kuruna göre 6,700 tl'ye geliyor.) hem de hoş duruyor. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Eğer bu Amazon üzerinden sipariş olayını kafama yatırabilirsem sipariş edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Inspiron 15 7000 Gaming laptop | Dell
Dell'deki 1060 Max-Q, yani normal 1060'ın kırpılmış hali. Malzeme kalitesi, yük altındaki sıcaklık değerleri güzel, üzmez son oyunları oynayacaksanız. Kendim 1050Ti'lı halini kullanıyorum, o bile kasmadan drop yaşatmadan oynatıyor son oyunları.
Ev arkadaşım da 6-7 aydır ikinci el 1050Ti-1060 ekran kartlı Monster bilgisayarlarını alıp satıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 6. bilgisayarını kullanıyor şuan. Monster bilgisayar yapıp satan Tayvan kökenli Clevo adlı şirketin Türkiye şubesi gibi birşey, onlardan alıp kendi logosunu basıp satıyorlar. Ha bunu sadece Monster mı yapıyor? Tabi ki hayır. MSI, Sager gibi firmalar da bilgisayar alıyor bu Clevo'dan, belki Dell de alıyordur denk gelmedim hiç. Ama Monster bildiğin şubesi gibi, her bilgisayarı yurtdışından gelme. Teknolojide çok ilerlemiş bir ülke olduğumuz için de Monster servisi tamire gelen bilgisayarları ya komple değiştiriyor, ya da parça değişimi yapıp yolluyor. Ha bir de konuşmama huyları var, kendilerini soru sormak için aradığımızda telefonu açıp bir kenara koydular sağolsunlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücülerin yüklü olduğu bir flaş bellek veriyorlar bilgisayarların yanında, o da Toshiba'nın mesela.
IMG-20180602-WA0001.jpg

Ama sattıkları bu bilgisayarlar çalışıyor mu çalışıyor, oyun oynatıyor mu oynatıyor. T7 V13.1 var şuan arkadaşımda, Far Cry 5 son ayarlarda 50-60 FPS arası oynatıyor, yük altında ya da boşta herhangi bir sorun yok. Yurtdışından bilgisayar getirttiğinizde garantisi burada geçmezse başınız çok ağrır. Benim bilgisayarımın adaptörünü servise gönderdim bu hafta başında, önümüzdeki Pazartesi gelecek inşallah, servisi aramaktan, kargo beklemekten canım çıktı. Bilgisayarın şarjı da bitti bekliyoruz öyle.
Bence buradan bir bilgisayar alın. Fiyatlara dikkat edip araştırmanızı güzel yaptığınızda piyasanın altına alabilirsiniz istediğiniz modeli. Hepsiburada indirimli(!) haliyle 4600'e satıyordu benim bilgisayarın aynısını, Ebrar'dan havale ile 4250'ye aldım. İki markaya da hakim olduğum için az çok nelerle karşılaşacağınızı bilin diye bunları belirtmek istedim, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı