Dell Gaming G15 5515 laptopun arka vidası çıkmıyor

Bazı vidaları kapağa sabit. Çıkmıyor zaten. Eğer boşa dönüyorsa cihaza tutunmuyordur. Kapak sökülebilir durumdadır.

İçini açıp fanlarini süpürge ile çektim ıslak mendili yıkayıp etrafındaki ve kapaktaki tozlarini sildim başka işlem yapmadan geri kapattim yeterli olmuş mudur sence başka bir şey önerir misin?

İçini açıp fanlarini süpürge ile çektim.
Bunu yaparken fanlar dönmediyse sorun yok.

Cihazın içinde nem kalmaması da iyi olur. Eğer öyleyse kapatabilirsin. Termal macun vs. yenilemeyi düşünmüyorsan yeterlidir. Yapabileceğin ekstra bir şey aklıma gelmiyor. Yaptın mı bilmiyorum ama bunları gerçekleştirirken bataryanın kablosunu çıkartmak daha sağlıklıdır.

Cihazın içinde nem kalmaması da iyi olur. Eğer öyleyse kapatabilirsin. Termal macun vs. yenilemeyi düşünmüyorsan yeterlidir. Yapabileceğin ekstra bir şey aklıma gelmiyor. Yaptın mı bilmiyorum ama bunları gerçekleştirirken bataryanın kablosunu çıkartmak daha sağlıklı.

Döndüler ama bazı kısımları kapaliydi temizlemek için mecbur dondurmem lazımdı sorun yaratır mi kablosu takılı değildi ama calismiyordu pek bir işlem uygulamadigimdan dolayı çıkarmadım bataryayi macunum yok diye değişim vs. yapmadım sanırım beceremem.

Cihazın içinde nem kalmaması da iyi olur. Eğer öyleyse kapatabilirsin. Termal macun vs. yenilemeyi düşünmüyorsan yeterlidir. Yapabileceğin ekstra bir şey aklıma gelmiyor. Yaptın mı bilmiyorum ama bunları gerçekleştirirken bataryanın kablosunu çıkartmak daha sağlıklıdır.

Dönmesi ne gibi sorun yaratır ya da nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleme:
Döndüler ama bazı kısımları kapaliydi temizlemek için mecbur dondurmem lazımdı sorun yaratır mi kablosu takılı değildi ama calismiyordu pek bir işlem uygulamadigimdan dolayı çıkarmadım bataryayi macunum yok diye değişim vs. yapmadım sanırım beceremem.

Dönmesi ne gibi sorun yaratır ya da nasıl düzeltebilirim?
Bir sorun oluşturacak diye bir şey yok ama önlem amaçlı. Düşük bir şans bile denebilir ama cihazda işlem yaparken risk almamak en mantıklısı. F12 menüsünden diagnostic test çalıştırabilirsin.

merhaba bende de dell g15 5530 laptop var bu sabit vidalardan 1 tanesi köreldi bunun için bir sonuç elde edebildiniz mi servis vs değişiyor mu siz gönderdiniz mi

merhaba bende de dell g15 5530 laptop var bu sabit vidalardan 1 tanesi köreldi bunun için bir sonuç elde edebildiniz mi servis vs değişiyor mu siz gönderdiniz mi
Valla bende dell değil ama Omenimi açarken bir tanesini birazcık körelttim, yalnız hissetmeyin diye söyleyeyim dedim :)

Valla bende dell değil ama Omenimi açarken bir tanesini birazcık körelttim, yalnız hissetmeyin diye söyleyeyim dedim :)
Valla 4 vida sabit 6 vida her yerde bulunan vidalardan şansıma sabit olan vidalardan biri köreldi umarım sıkıntı yaşamayız size de geçmiş olsun :(

Vallahi 4 vida sabit 6 vida her yerde bulunan vidalardan şansıma sabit olan vidalardan biri köreldi umarım sıkıntı yaşamayız size de geçmiş olsun :(

Vida için göndermedim hiç vidayı değişeyim derken etrafını çiziyorlar kargoya güvenemedim ilk seferde köreldiği için çok fazla sıkmadım diğer seferlerde küçük bir peçete ya da bez yardımıyla çıkardım bu sayede daha iyi tutuyor ve zedelemiyor.

Geri
Yukarı