Dell i7 13650HX RTX 4060 vs HP Victus i7 13700H RTX 4070

Melinoi

Femtopat
Daha fazla  
Ncts değeri ve nits değeri gerçekten çok fark ediyor mu, bu iki bilgisayar arasından hangisini seçerdiniz.

Dell Gaming G16 7630 G167630005u i7 13650HX
16" 16 GB DDR5 RAM 512 GB SSD
8 GB RTX 4060 Ubuntu Gaming Laptop
  • İşlemci daha kötü (i7 13650HX(45watt))
  • Ekran kartı daha düşük (4060 120W?)
  • asıl kafamı karıştıran konu ekranın kendisi %75 ncts 300nits

HP Victus 7P6B3EA 16-R0007NT Intel Core i7 13700H
16.1" 16 GB DDR5 RAM 1 TB SSD
8 GB RTX 4070 FreeDOS Gaming Laptop
  • İşlemci daha iyi (i7 13700H (140W)
  • Ekran kartı daha iyi (4070 120W)
  • asıl kafamı karıştıran konu ekranın kendisi %45 ncts 250nits

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha uygunları var attığınız modellerin. Ayrıca Victus almanızı önermem throttle olduğu için. R7 işlemcili olanını alabilirsiniz ama.
Sorunuza gelecek olursak ikisi de fiyatı için uygun modeller, Dell paneli ve kasası daha iyi, Victus özellik olarak daha güçlü. Siz karar verin

Daha uygunları var attığınız modellerin. Ayrıca Victus almanızı önermem throttle olduğu için. R7 işlemcili olanını alabilirsiniz ama.
Sorunuza gelecek olursak ikisi de fiyatı için uygun modeller, Dell paneli ve kasası daha iyi, Victus özellik olarak daha güçlü. Siz karar verin

Selamlar hocam senin önerdiğin daha uygun çünkü ssd si 512 gb. Onu da göz önünde bulundurmak lazım. 1TB bile yetmiyor, 512gb almak hata olur.

Onun dışında ben de geçenlerde MSI Katana 15 aldım. rtx 4070 var.

Kasa çok dandik. Ekran çok dandik. Ses çok dandik. Ama bir soğutucu ile kullanıldığında alttaki kanalları çok açık olduğu için direkt soğutuyor ve saatlerce son çıkan oyunları oynanama rağmen hiç ısınma ve tam güçte fan açma durumu yaşamadım.

Fiyatı çok uygundu ben alırken 42bin falandı. RTX 4070 li bir cihaz bu fiyata bedava açıkçası.

Siz de tercih edebilirsiniz. Laptoplarda ekran kartını değiştirme ihtimali olmadığı için almışken en üst seviye olanını almaya çalışısın.

Ekranı sesi falan dert etmedim çünkü harici monitörüm var. Oyun veya iş ile ilgili şeyler yaptığımda oradaki renk doğruluğu bana yetiyor. Evde olmadığım zamanlarda da oyun ve gündelik işler için kendi ekranı yetiyor. Çok yüksek ses aramıyorum. Metal alaşımlı kasa aramıyorum.

Bunlar göz önünde bulundurulduğunda, rtx 4070 olsun da en ucuzu neyse ondan olsun işte diye düşündüğümden, siz de hp alabilirsiniz bence.

Ama diyorsanız ki ben öyle aman aman son çıkan oyunları oynamıyorum, sadece online oyunlar oynuyorum. Kasası güven versin, sesi ve ekranı kaliteli olsun. Ben kalite seven bir insanım.. O zaman dell, asus veya msi'ın üst seviye laptoplarını tercih etmelisiniz.

Ekran önemliyse Acer AN16-41 alabilirsiniz. @Ekins sizde de hocam MSI katana MSI'ın en alt modeli olması lazım sizin tercihlerinize uymuş ama bence çok tercih edilmemesi gereken bir model hayırlı kullanımlar.

Sorunuza gelecek olursak ikisi de fiyatı için uygun modeller, Dell paneli ve kasası daha iyi, Victus özellik olarak daha güçlü. Siz karar verin.

Bende daha önceden birisi için bakmıştım bu fiyata Dell'in mükemmel laptoplarından birini bulmuşsunuz :)

Selam hocam senin önerdiğin daha uygun çünkü SSD'si 512 GB. Onu da göz önünde bulundurmak lazım. 1TB bile yetmiyor, 512 GB almak hata olur.

Onun dışında ben de geçenlerde MSI Katana 15 aldım. RTX 4070 var.

Kasa çok dandik. Ekran çok dandik. Ses çok dandik. Ama bir soğutucu ile kullanıldığında alttaki kanalları çok açık olduğu için direkt soğutuyor ve saatlerce son çıkan oyunları oynanama rağmen hiç ısınma ve tam güçte fan açma durumu yaşamadım.

Fiyatı çok uygundu ben alırken 42bin falandı. RTX 4070'li bir cihaz bu fiyata bedava açıkçası.

Siz de tercih edebilirsiniz. Laptoplarda ekran kartını değiştirme ihtimali olmadığı için almışken en üst seviye olanını almaya çalışısın.

Ekranı sesi falan dert etmedim çünkü harici monitörüm var. Oyun veya iş ile ilgili şeyler yaptığımda oradaki renk doğruluğu bana yetiyor. Evde olmadığım zamanlarda da oyun ve gündelik işler için kendi ekranı yetiyor. Çok yüksek ses aramıyorum. Metal alaşımlı kasa aramıyorum.

Bunlar göz önünde bulundurulduğunda, RTX 4070 olsun da en ucuzu neyse ondan olsun işte diye düşündüğümden, siz de HP alabilirsiniz bence.

Ama diyorsanız ki ben öyle aman aman son çıkan oyunları oynamıyorum, sadece Online oyunlar oynuyorum. Kasası güven versin, sesi ve ekranı kaliteli olsun. Ben kalite seven bir insanım. O zaman Dell, ASUS veya MSI'ın üst seviye laptoplarını tercih etmelisiniz.

Hocam haklısınız yetmiyor fakat firmalar 1TB SSD farkı için 3-4K alıyor neredeyse. Çoğu yeni modelde boşta M.2 slotu oluyor, ekleme yapılarak alınabilir bence. Ayrıyeten yaşadığınız sorunun benzeri victuslarda'da var. Plastik kasa kullanıyorlar genelde, ama malum ekonomi bizleri bunlara yönlendiriyor. Haklısınız harici monitör ile kullanmak daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı