Dell ınsipron 3593 dalgalı işlemci frekansı

omerozarslan

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Dell Inspiron 3593 notebook kullanmaktayım. İşlemci modelim şu: Intel(r) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz. İşlemci hızım Turbo Boost ile 3.50 GHz'ye cıkabiliyor. Ekran kartım ise MX 230. LoL'e girdiğimde ilk olarak 240 FPS alıyorum ancak işlemcinin sanırım ısınmasından kaynaklı olarak zamanla FPS 45'e kadar düşüyor dolayısıyla akıcı bir oyun oynamak bu halde mümkün olmuyor. Uygulayıp çözüm alamadığım işlemler de şöyle: 350 liraya alüminyum malzemeli soğutucu aldım, termal macunu yeniledim fanın temizliğini yaptım, ekran kartı sürücülerini güncelledim oyun içerisinde grafik ayarlarını çok düşük yaptım throttle Stop'u indirdim ve pil yönetiminden yüksek performansı seçtim ancak hiçbiri bir çözüm olmadı hala FPS yüksek ve stabil değil. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Throttle stoptan dediğiniz işlemi yine forumlardan bulduğum yönergeleri deneyerek uyguladım ancak yüksek değerler bilgisayarı kilitliyor mecburen elle kapatmak zorunda kalıyorum düşük değerler ise bir çözüm yaratmıyor yine oyın içinde 90 dereceleri görüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı