Dell Insprion 3593 İşlemci Aşırı Isınma Sorunu

Beylerbeyi41

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda hiçbir şey yapmama rağmen sıcaklıklar 65 derecelerde geziyor ve arada birden 80E çıkıp tekrar 65 civarına iniyor. Oyunlarda işlemci 100 derece bile oldu. Ekran kartında ise 75 derece civarında. İşlemci yüzünden kasma yaşıyorum.

Dell Power Management uygulamasında soğutma moduna aldığımda işlemci performans düşürerek sıcaklığı 75 dereceye düşüyor. Haliyle FPS değeri de kötü. Optimum ve yüksek performans modunda ise yukarıda yazdığım durum. Yardımlarınızı bekliyorum. (Cihazı yeni aldım, en son güncellemeler kurulmuş durumda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Userbenchmark sonuçlarında teste girenlerin tamamına yakını throttle'a girmiş. Daha net konuşmak gerekirse baktığım yaklaşık 20 benchmarktaki ürünlerin hepsi. UserBenchmark: PC Build Comparisons

Sen de test yapıp linkini paylaşabilirsin.

Sendeki model listede yok ama dilersen linki incele: Dell systems may encounter fan noise and heat issue | Dell Turkey

Throttlestop ile undervoltingi deneyebilirsin. HWmonitor ile batarya kapasitesini de kontrol et, baktığım bir videoda sıfır makinanın bataryasında da kayıp vardı. Dell'in yıl içindeki başka modellerinde de batarya sıkıntısı olduğundan oradan da gol yiyor olabilirsin.

Netten aldıysan, duruma göre iade hakkını kullanmayı da düşünebilirsin.

Son düzenleme:
Userbenchmark sonuçlarında teste girenlerin tamamına yakını throttle'a girmiş. Daha net konuşmak gerekirse baktığım yaklaşık 20 benchmarktaki ürünlerin hepsi. UserBenchmark: PC Build Comparisons

Sen de test yapıp linkini paylaşabilirsin.

Sendeki model listede yok ama dilersen linki incele: Dell systems may encounter fan noise and heat issue | Dell Turkey

Throttlestop ile undervoltingi deneyebilirsin. HWmonitor ile batarya kapasitesini de kontrol et, baktığım bir videoda sıfır makinanın bataryasında da kayıp vardı. Dell'in yıl içindeki başka modellerinde de batarya sıkıntısı olduğundan oradan da gol yiyor olabilirsin.

Netten aldıysan, duruma göre iade hakkını kullanmayı da düşünebilirsin.
UserBenchmark'ı Nvidia ile çalıştıramıyorum. Masaüstüne atıyor. O yüzden pek sağlıklı olmadı. Throttlestop programını anlatan iyi bir rehber bulduktan sonra ayarları yarın deneyeceğim.

Aynı sorun bendede var oyun oynamaya korkuyorum 100 derece işlemci 80 derecede gpu çalışıyor yokmu bir çözümü laptop mu hatalı geldi acaba fanı elektrik süpürgesinden fazla ses çıkarıyor 2013 te aldığım lenovo bin kat daha iyiydi

Yeni konular

Geri
Yukarı