Dell Inspiron 15 3000 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

sinan7777

Decapat
Daha fazla  
Dell Inspiron 15 3000 series Laptop'um var ve sürekli bu hatayı alıyorum günde10 sefer neredeyse. Hardiskten olduğunu düşünüp çözmeyi denedim. HDD hatalarının resmini paylaşacağım.
Ayrıca laptopumu açarken sorun yaşıyorum on/off tuşuna basınca bazen açılmıyor 3-5 defa basıyorum fan marş yemeyen araba gibi ses çıkarıyor laptop açılmıyor. Daha sonraki denemelerde açılıyor. Bu açılma sorununun sebebi ne olabilir? Nasıl çözebilirim? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar. (Bu arada chkdsk /F /r komutu ile çözüm denedm fakat 5 saat ssonunda laptop kasıldı, kapattıp açtım 4-5 deneme yaptım bu komutu bitiremedim.)

Dosya Ekleri

• Hdd.PNG
    Hdd.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 32
  • hdd2.PNG
    hdd2.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 31
Rehbere göre dosyaları paylaşın.

tamamdır bu dosya hakkında hiç bilgim yoktu klasör oluşturup paylaşacağım. teşekkür ederim.
Advenced System care ile dosyları temizlemiştim geçenler umarım hatalar temizlenmemiştir.Ama içinde yine dosylar buldum. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Occt ile test yaptım işlemci sağlıklı sorun bulmadı kardeşim. Yukarıda HDD ile ilgili sorun bulmuştum C7 interface eror count. Sence bu sebebten dolayı olabilir mi mavi ekran ve pc açılırken marş yememesi fan çalışır gibi oluyor ilk bazen 2-3 denemede marş yiyor

Dosya Ekleri

• occt.PNG
    occt.PNG
    38,1 KB · Görüntüleme: 23
  • occt2.PNG
    occt2.PNG
    39,7 KB · Görüntüleme: 22
temiz duruyor burasıda. Güncelleştirme yaptım bugün mavi ekran almadım şimdiye kadar oyun oynayıp tekrar deneyeceğim mavi ekran alırsam paylaşırım
Hocam Error Scan kısmında Quick Scan taralı şekilde test yapın. C7 ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.
Yeniden mavi ekran alırsanız dosyaları paylaşmayı unutmayın.

Dosya Ekleri

• quickscan.PNG
    quickscan.PNG
    15 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı