2. el Thrustmaster T300RS alınır mı?

ali55125

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
13000 TL'ye 2. el buldum. Adam Amazon'dan 5 yıl önce almış. Adam 1,5 yıl kullanmış. Soracağım sorular: Alırken nelere dikkat edeyim tuş denemeleri vesaire? Ve kayışlı sistemlerde esneme durumu oluyor, bu sonsuza kadar sürüyor mu?

13000 TL'ye 2. el buldum. Adam Amazon'dan 5 yıl önce almış. Adam 1,5 yıl kullanmış. Soracağım sorular: Alırken nelere dikkat edeyim tuş denemeleri vesaire? Ve kayışlı sistemlerde esneme durumu oluyor, bu sonsuza kadar sürüyor mu?
Hocam Thrustmaster yazılımında test forces yapabilirsiniz force feedbackte sorun var mı diye. Bir de pedallara da oradan bakabilirsiniz ölü bölgesi vs. var mı diye. Tuşları da oradan kontrol edebilirsiniz. Tabii ki en iyi anlama yöntemi de bir oyun açmak olacaktır. En basitinden bir ETS 2 açtığınızda direksiyon merkezlemesinden tutun force feedback dengesine kadar anlaşılır bir şekilde test etmiş olursunuz. Kayış esneme olayı pek olmuyor. Zaten tasarımını motoru yukarı aşağı kaydırarak kayış gerginliği ayarlanabilir şekilde ayarlamışlar. Eğer ki kayış gerginliğinden kaynaklı bir sorun olsa bile vidaları gevşetip geri sıkarak ayarlanabilir tabii biraz el becerisi gerekiyor ancak ikinci el alırken zaten sorun var mı diye test edeceğiniz için anlaşılır hemen. Bir de kayışının ömrü uzun zaten şu ana kadar hiç kopan duymadım, arabalarda bile uzun yıllar sonra eskiyor bu kayışlar bunda aynı şekilde standart tırtıklı kayış kullanılmış.

Hocam Thrustmaster yazılımında test forces yapabilirsiniz Force feedbackte sorun var mı diye. Bir de pedallara da oradan bakabilirsiniz ölü bölgesi vs. var mı diye. Tuşları da oradan kontrol edebilirsiniz. Tabii ki en iyi anlama yöntemi de bir oyun açmak olacaktır. En basitinden bir ETS 2 açtığınızda direksiyon merkezlemesinden tutun Force feedback dengesine kadar anlaşılır bir şekilde test etmiş olursunuz. Kayış esneme olayı pek olmuyor. Zaten tasarımını motoru yukarı aşağı kaydırarak kayış gerginliği ayarlanabilir şekilde ayarlamışlar. Eğer ki kayış gerginliğinden kaynaklı bir sorun olsa bile vidaları gevşetip geri sıkarak ayarlanabilir tabii biraz el becerisi gerekiyor ancak ikinci el alırken zaten sorun var mı diye test edeceğiniz için anlaşılır hemen. Bir de kayışının ömrü uzun zaten şu ana kadar hiç kopan duymadım, arabalarda bile uzun yıllar sonra eskiyor bu kayışlar bunda aynı şekilde standart tırtıklı kayış kullanılmış.

Adamla aynı yerde oturmuyoruz yine de dekilerinizi adama soracağım kamera açıp yaparız. 2. olarak bu kayışlar tahmini kaç yıl daha dayanır

Adamla aynı yerde oturmuyoruz yine de dekilerinizi adama soracağım kamera açıp yaparız. 2. olarak bu kayışlar tahmini kaç yıl daha dayanır
Kesin bir şey söyleyemem hocam kullanım miktarına bağlı ancak kayış ömrü hemen dolan bir şey değil. Şu ana kadar kayış değişen kimse duymadım. 8 yıldır yoğun kullanıp hiçbir sorun yaşamayanlar var. Ben de 3. yılımdayım ancak sadece yazın çıkarı 1 ay boyunca günde 2 saat falan oynuyorum yani çok yoğun kullanmıyorum ve şu ana kadar geçen zamanla hiçbir fark hissetmedim sette.

Kesin bir şey söyleyemem hocam kullanım miktarına bağlı ancak kayış ömrü hemen dolan bir şey değil. Şu ana kadar kayış değişen kimse duymadım. 8 yıldır yoğun kullanıp hiçbir sorun yaşamayanlar var. Ben de 3. yılımdayım ancak sadece yazın çıkarı 1 ay boyunca günde 2 saat falan oynuyorum yani çok yoğun kullanmıyorum ve şu ana kadar geçen zamanla hiçbir fark hissetmedim sette.

Hocam peki pedallar plastik olduğu için biraz korkuyorum kırılma durumu olur mu?

T3Pa'da olmaz. Şu ana kadar da duymadım.

1716722938921.png

Ürün temiz gözüküyor. (pedallar ayrıyeten alınmış) bir de arayıp neyi var neyi yok kamera ile göstermesini isteyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı