Dell Inspiron 15 5100 Laptop fanı çalışmıyor

Berkanizervatif

Centipat
Dell Inspiron 15 5100 markalı laptopun fanı bugün çalışmadığını fark ettim. LoL oynuyordum 5 10 FPS aldığımı fark ettim, bir süre sonra uyarı sesleriyle PC kapandı ve fanı çalışmadığını öğrendim. Söküp baktığımda ise PC açıyorum fan çalışmıyor BIOS menüsüne atıyor tuştan tekrar kapattığımda ise kapandığı an fan çalışıyor ve duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell Inspiron 15 5100 markalı laptopun fanı bugün çalışmadığını fark ettim. LoL oynuyordum 5 10 FPS aldığımı fark ettim, bir süre sonra uyarı sesleriyle PC kapandı ve fanı çalışmadığını öğrendim. Söküp baktığımda ise PC açıyorum fan çalışmıyor BIOS menüsüne atıyor tuştan tekrar kapattığımda ise kapandığı an fan çalışıyor ve duruyor.

Fan bozuk olabilir. Ama arada çalıştığını söylüyorsunuz. Belki bir kısadevre mevcuttur. Maalesef zihinsel kontrol gücüm yok, göremiyorum.

BIOS'ta fanın ne zaman ya da hangi ısıda devreye gireceğini ayarlayan bir ayar vardı anırım.
BIOS'u default ayarlara alıp deneme yapın.

Geri
Yukarı