Dell Inspiron 1520 SSD'ye Windows kurulmuyor

sngl98

Femtopat
Daha fazla  
Dell Inspiron 1520 model bilgisayarım var. Yeni bilgisayar almaya bütçem olmadığı için elimdekini hızlandırıp biraz idare etsin istedim. SanDisk 240 GB SSD aldım, harddiski çıkarıp onun yerine taktım. Windows 10'u daha önce USB ile bu bilgisayarın harddiskine kurmuştum. Aynı USB ile aynı şekilde SSD'ye kurmaya çalıştım fakat olmadı. Hata verdi. BIOS'u AHCI moda aldım yine de olmadı.

İçinde Windows yüklü olan 120 GB SSD vardı başka bilgisayarda kullandığım. Onu takıp denedim, o da çalışmadı bilgisayarda. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Hata mesajını paylaşırsanız daha kolay yardımcı oluruz.

Merhaba, cevabınız için çok teşekkürler. O sorunumu hallettim fakat şimdi başka bir sorun oluştu. Kurulum aşamasında depolama olarak SSD'yi göremiyorum. BIOS'ta da görünmüyordu zaten. BIOS ayarları çok eski olduğu için çok fazla ayarı yok. Sadece AHCI moda alabildim. Onun haricinde USB ile başlatma ayarını yaptım. Ama SSD hala görünmüyor depolamada. Windows'u yükleyemiyorum.

Boot menüsünden launch CSM ayarını enabled yaptıktan sonra Security menüsünden Secure Boot'u kapatarak dener misin?

Rufus programıyla MBR seçeneğiyle yükleme yaptığımda bu uyarıyı alıyorum. Fakat mediacreationtool aracılığıyla yükleme yaptığımda kuruluma geçebiliyorum fakat disk olarak SSD görünmüyor. Bu şekilde görünüyor;

BIOS ayarlarım çok kısıtlı onları da ekleyeyim buraya;

Fast Boot enable gibi bir seçeneğim yoktu bunlar vardı;

SATA'yı da AHCI moda getirdim;

Boot sequence da USB en başta olacak şekilde ayarlı.

Çözüm videosu
Bu şekilde bir video buldum çözümü anlatıyor.

Gigabyte Sitesi

SSD'yi başka bir bilgisayara bağlayıp disk yöneticisinden diski biçimlendirerek deneyebilirsiniz öncelikle.

Son düzenleme:
Çözüm videosu
Bu şekilde bir video buldum çözümü anlatıyor.

Gigabyte Sitesi

SSD'yi başka bir bilgisayara bağlayıp disk yöneticisinden diski biçimlendirerek deneyebilirsiniz öncelikle.
Çok teşekkürler fakat şu anda kurulum sayfasına hiç girememeye başladım. Şu hata geliyor ve bu looptan çıkamıyorum hiçbir şey yapamıyorum. Dediğiniz yöntemi deneyemedim kuruluma giremediğim için.

Biosa giremiyor musun?
Dediğim işlemleri elinin altında çalışan bir sistem varsa oradan uygulayıp laptopuna aktar.
Öncelikle bilgisayara taktığın SSD'yi sök. Çalışan bir sisteme takarak diski biçimlendir.
Windows 7 format flash diskini doğru hazırladığına emin ol. Technopat rehberinden faydalanabilirsin.
Sonra tekrar format atmayı dene.

Sisteme Windows 10 yüklesem olmaz mı peki?
BIOS'a girebiliyorum fakat dediğim gibi SSD'yi BIOS'ta da göremiyorum. Ve kurulumda bu looptan çıkamıyorum. SSD laptopa uyumlu olmayabilir mi sizce?

Diğer bilgisayarımda deneyebilmem için ekstra SATA kablosu almam gerekecek. Eğer SSD laptopa uyumlu değilse boşuna masrafa girmeyeyim.

Tavsiye edilen her zaman en güncel Windows tabii ki. SSD uyumlu olmaması söz konusu değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…