M2. SSD'ye Windows kurulmuyor

Alpando

Picopat
Merhaba, iyi günler. Yaklaşık 5 ay önce Samsung EVO 970 SSD aldım. Format atarak M.2 SSD'ye Windows'u kurmak istedim ancak Windows kurulumu bittiğinde yani 10 saniye sonra yeniden başlayacak ekranı geldiğinde yeniden başa gidiyordu.

BIOS'u güncelledim, genel olarak her şeyi denedim. Takılı SATA SSD'yi çıkardım, 10 saniye ekranı geldiğinde USB'yi çıkardım ama sorun çözülmedi. Bu arada SATA SSD'ye kurabiliyordum aynı USB ile. Samsung EVO 970'i iade ettim. Geçen ay sorun SSD'deydi herhalde diyerek ve SanDisk Ultra 3D aldım. Aynı sorunu bunda da yaşıyorum. Asla Windows'u M.2'ye kuramıyorum.

Bu arada Windows'u SATA'ya kurduktan sonra M.2 SSD sorunsuz kullanılıyor.
  • Anakart MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi
  • İşlemci Ryzen 5 3600.

Merhaba, iyi günler. Yaklaşık 5 ay önce Samsung EVO 970 SSD aldım. Format atarak M.2 SSD'ye Windows'u kurmak istedim ancak Windows kurulumu bittiğinde yani 10 saniye sonra yeniden başlayacak ekranı geldiğinde yeniden başa gidiyordu.

BIOS'u güncelledim, genel olarak her şeyi denedim. Takılı SATA SSD'yi çıkardım, 10 saniye ekranı geldiğinde USB'yi çıkardım ama sorun çözülmedi. Bu arada SATA SSD'ye kurabiliyordum aynı USB ile. Samsung EVO 970'i iade ettim. Geçen ay sorun SSD'deydi herhalde diyerek ve SanDisk Ultra 3D aldım. Aynı sorunu bunda da yaşıyorum. Asla Windows'u M.2'ye kuramıyorum.

Bu arada Windows'u SATA'ya kurduktan sonra M.2 SSD sorunsuz kullanılıyor.
  • Anakart MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi
  • İşlemci Ryzen 5 3600.
10 saniye sonra yeniden başlayacak ekranında USB 'yi çektin mi?

10 saniye sonra yeniden başlayacak ekranında USB 'yi çektin mi?
Çektim fayda etmedi.
format attıktan sonra aldığınız hata tam olarak nedir?
ekranınızda hangi yazılar çıkıyor?
Hata almıyorum yeniden bu ekrana dönüyor.
1627723667577.png

BIOS'tan First Boot'u SSD'ye alın. Formatı Boot Menu'den atın. Siz first boot seçeneğini USB olarak ayarlarsanız böyle olur. Boot Menu üzerinden USB'ye tıklayıp öyle atın. F11 tuşu olması lazım.
Bunu deneyeyim çok teşekkürler. Ama bunu becerebilir miyim bilmiyorum BIOS ayarlarıyla pek uğraşmadım. Kaynak olarak atabileceğiniz video falan varsa çok sevinirim.

Çektim fayda etmedi.

Hata almıyorum yeniden bu ekrana dönüyor.Eki Görüntüle 1123736

Bunu deneyeyim çok teşekkürler. Ama bunu becerebilir miyim bilmiyorum BIOS ayarlarıyla pek uğraşmadım. Kaynak olarak atabileceğiniz video falan varsa çok sevinirim.
Yukarıda dediğimi yapın işte. BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün kaydedip çıkın daha sonra bilgisayar açılırken F11 tuşuna basın sürekli Boot Menu gelecektir.

10 saniye sonra başlayacak deyince USB'yi çekin ya da kuruluma çekmeden devam edin belki ileriki ekrana geçer.

Geri
Yukarı