Dell Inspiron 1564 için Hackintosh sürümü ve Config önerisi

iFrocy

Picopat
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
WDC WDS240G2G0A-00JH30
Ekran kartı
AMD Mobility Radeon 5000 Series
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz
Elimde kaç yıl öncesinden kalma bir Dell Inspiron 1564 bir bilgisayar var. Bu bilgisayara macOS kurmak istiyorum. Daha önce kendi laptopuma kurmuştum fakat bu laptop farklı olduğundan hangi Config'i kullanacağım onu da bilmiyorum.

Maksimum High Sierra kurabilirsiniz.

OpenCore olarak bu:
Clover olarak bu:
5,6,7,8,9 Chipsets Notebook (by MaLd0n)

OpenCore olanda EFI/OC/config/Laptop'a girip Clarksfield ve Arrandale Legacy olanı EFI/OC'ye atıp adını config.plist yapın.

Maksimum High Sierra kurabilirsiniz.

OpenCore olarak bu:
Clover olarak bu:
5,6,7,8,9 Chipsets Notebook (by MaLd0n)

OpenCore olanda EFI/OC/config/Laptop'a girip Clarksfield ve Arrandale Legacy olanı EFI/OC'ye atıp adını config.plist yapın.
Teşekkürler, Clover ile ne yapacağım? Ve Clarksfueld ve Arrandale Legacy iki dosya mı? Hangisini config.plist yapacağım?

Hayır Clover'ın configi direkt hazırlanmış şekilde, oynama yapmanıza gerek yok. OpenCore ile olmazsa EFI klasörünü silip Clover'ın EFI klasörüyle denersiniz.

Hayır Clover'ın configi direkt hazırlanmış şekilde, oynama yapmanıza gerek yok. OpenCore ile olmazsa EFI klasörünü silip Clover'ın EFI klasörüyle denersiniz.
Tamam yarın deneyeceğim saat geç oldu. Çok saolun yardımcı olduğunuz için.

ISO dosyasını indiriyorum. Bakalım beccerebilecek miyim.

Anakart için ek ayar yapmam gerekir mi yoksa kendi algılar mı. Biraz eski bi ekran kartıda bilgisayardaki ekran kartı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı