Dell Inspiron 3521 aniden kapanıyor

fatal seirra

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Dell Inspiron 3521 laptopum var. 2 gündür laptop aniden kapanıyor. Hiçbir işlem yapmadığım halde. Bazen açılıyor bazen güç tuşuna bastıktan 2 saniye sonra çat diye kapanıyor. RAM'in yerini değiştirdim. F12'deki diagnostic test HDD hatası veriyor. USB'deki Ubuntu Live ile açtım ama orada da kapanıyor. Bazen hiç açılmıyor bazen açıldıktan 10 dakika sonra kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir hard diski çıkarıp dene öyle açık kalsın bak bakalım kapanıcak mı veya RAM'in ucunu parlayan kısmını silgi ile sil bir bunları dene.

Bir hard diski çıkarıp dene öyle açık kalsın bak bakalım kapanıcak mı veya RAM'in ucunu parlayan kısmını silgi ile sil bir bunları dene.
hddsi söktüm "no boot devive" ekranında yarım saat kaldı kapanmadı sonra live usbdeki ubuntuda 10 20 dk kaldo kapanmadı hddyi taktım açtım kapanmaya devam ediyor sanırım hdd de sorun daha emin olmak için deneyebileceğim yol var mı

hddsi söktüm "no boot devive" ekranında yarım saat kaldı kapanmadı sonra live usbdeki ubuntuda 10 20 dk kaldo kapanmadı hddyi taktım açtım kapanmaya devam ediyor sanırım hdd de sorun daha emin olmak için deneyebileceğim yol var mı
F2 boot sequence UEFİ yapın. Legacy de sanırım.
Siyah arka plan beyaz yazı sanırsam.

Elinde laptop hard diski var mı fazlalık varsa tak aç veya format at sonra aç veya elinde harici hard disk aparatı varsa tak bir başka bilgisayar varsa tak test et.

Geri
Yukarı