Dell İnspiron 3521 Mojave Wifi ve Yavaş açılma sorunu

NsLion

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, son 2 gündür araştırarak deneyerek ilk defa bir cihaza macOS kurdum.
Kurulum yaptığım cihaz:
Dell İnspiron 3521
Core İ5 3337U
8 GB RAM
Intel HD4000
AMD Readon HD 7670
Dell DW1703 802.11 B/G/N (2.4Ghz)

Mojave imajını sorunsuzca kurdum daha sonra boot aşamasında ekran kaynaklı sorunlar yaşadım ancak onu da doğru config dosyası ile çözdüm. Kurulum sonrasında sesi Wireless gibi sorunlar vardı onları da hallettim fakat gel gelelim ki beklediğim kadar hızlı bir siste olmadı.

120 GB 500-500Mb/s WDC SSD üzerine kurulum yapmama rağmen sistem geç açılıyor. (Windows'a oranlarsak en az 6-7 kat geç açılıyor. Ek olarak Windows 1 tık daha seri gibi sanırım.)
PC pasif kalınca kendini uykuya alıyor uzun süre sonra uyandırayım derken bazen sorun çıkıyor ama kendim uyutursam sorunsuz açılıyor.
Wifi'yi sonradan tanıttım ve inanılmaz derecede yavaşlık var.
iCloud sorunsuz çalışıyor marketten uygulama indiriliyor.
Ses seviyesi Windows'a göre düşük kalıyor.
Ekran parlaklığı belki psikolojik ama sanki biraz daha Windows'a göre düşük kalıyor.
Ortalama 1 günlük mac deneyimim bu şekilde.

2 konuda yardım istiyorum :
Wireless'ı normal hızına çekmek için ne yapabilirim?
Aslında ilk açılışta elma simgesi geliyor orada alttaki timebar dolana kadar çok fazla zaman geçiyor. Önce elma logosu sağ-sol a basık sekilde (%20 oranında) geliyor daha sonra bir ekran refresh oluyor elma şekli fit oluyor düzeliyor. IntelHd tam olarak devreye giriyor galiba o esnada. Bu şekilde bir durum var.
Sistemin daha hızlı açılması için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD Trim maalesef sistemin geç açılmasına neden oluyor. Ya SSD’nin ömründen feragat edip SSD Trim’i devre dışı bırakacaksınız ya da bu şekilde kalacak.

Masa üstünde 38 tane yeni klasör oldu. Hangisi hangisiydi karma karışık oldu deneme yaparken :DAkşam eve gidince bakıp yazarım hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sanırım silmişim allak bullak olmuş içlerinde Wifi ibaresi geçen klasör yok hiç. Az önce Sierra kurdum. Sierra' da ne dahili ethernet ne de Wireless hiç biri görünmüyor. Önereceğin sürücü var ise direkt sıfırdan kurulum yapayım :D
@claus Hocam bu Link te bulunan dosyaları denemiştim mofave iken şimdi buldum. Şimdi Sierra yüklü sierrada ise bu hiç işe yaramadı. Başka ne yapabilirim acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı