Çözüldü Mojave Dell DW1830 WiFi Tanıtma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet Duran

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, fiyatı uygun ve uyumlu listesinde olduğundan dolayı "Dell DW1820A NGFF/M.2 14e4-43a3 BCM4350" isimli WiFi kartını satın aldım. Takıp çalıştırdığımda WiFi ikonu belirdi fakat sürekli off konumda, aktif olamıyor ve Bluetooth çalışmıyor.

Bu konu hakkında hiçbir fikrim olmadığından eğer size iletmem gereken her hangi bir dump dosyası veya rapor varsa hemen sağlayabilirim.

Sistem Özellikleri:
macOS Mojave 10.14.3
Core i7 7700HQ
HD 630
SMBIOS: MacBookPro14,3

Sistemimdeki bazı önemli olabileceğini düşündüğüm (Kaldırmam gerekiyor mu bilmiyorum) bazı kext dosyaları:
  • IO80211Family,
  • IO80211FamilyV2,
  • BCMWLANFirmware4355Data-Hashstore,
  • BCMWLANFirmware4364Data-Hashstore,
  • AppleBCMWLANBusInterfacePCIe,
  • AppleBCMWLANCore,
  • AppleBCMWLANCoreV3,
  • AirportBrcmNIC-MFG

Son olarak yukarıda belirttiğim gibi konuya uzak olduğumdan kurulumu yakmak istemeyip size danışmadan bir şey yapmak istemedim.

Şuna bir göz at istersen. Şu
Maalesef denedim fakat başarılı olmuyor çünkü attığınız konuda kullanılan model benimkinden farklı, 1820A değil. Kartı tanıtmayı başardım ve bu konuda bir rehber oluşturacağım birazdan, DSDT veya clover üzerinden yama yapmak gerekiyor. Konuya o kadar da uzak olmadığımı fark ettim bu arada :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı