Dell Inspiron 3593 soğutucu önerisi

dodo3211

Decapat
Arkadaşlar öncelikle herkese selam, Dell Inspiron 3593
  • İşlemci1035G1
  • Ekran Kartı Hafızası2 GB
  • Ekran Boyutu15, 6 inç
  • Ekran KartıNVIDIA GeForce MX230
  • RAM (Sistem Belleği)16 GB
  • İşlemci TipiIntel Core i5
  • Harddisk Kapasitesi1 TB
Bilgisayarım var daha yeni aldım bildiğiniz gibi Dell bilgisayarlar çok ısınıyor bazen oyunları son yükseklikte oynuyorum bazen hiç oynayamıyorum ısınmadan kaynaklı BIOS falan her şeyi güncel bilgisayarın. Trust gxt278 adlı soğutucuyu aldım ama memnun kalmadım seste çıkarmaya başladı. Bütçem 200 TL'ye kadar çıkıyor bu kadar ısınan bir bilgisayar için bir laptop soğutucu öneriniz var mıdır? Atacağım fotoğrafta bilgisayarın altı ızgara şeklindedir ve soğutucuya tam oturmuyor o ızgaralar belki de o yüzden pek soğutmuyor şimdiden çok teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2020-04-02 at 15.58.57.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim sıcaklığı keşke yazsan da insanlar ona göre önerse.
tabii ki kusuruma bakmayın normalde 85 derecelerde oluyordu ama oyunları açtığımda soğutucuyla beraber 77 dereceden fazlasını görmedim ama pc ye dokunduğumda çok sıcak oluyor.
bunu çok düşündüm ama kararsız kaldım bir zalman var birde thermaltake massive 23 lx var kararsız kaldım kendi soğutucumu iade edicem ama zalman içinde performans testi pek bulamadım internette gerçekten önerme sıklığınız nedir acaba?

Kardeşim sana tavsiyem tek kuruş masrafa değmeyen bir laptop 5 ay önce bende aldım ne yaptımsa sıcaklık ve fps drop sorununu çözemedim en sonunda sattım. Performans bekleme bu laptoptan sadece sunum film video izleyebilirsin. Geçmiş olsun şimdiden.

Kardeşim sana tavsiyem tek kuruş masrafa değmeyen bir laptop 5 ay önce bende aldım ne yaptımsa sıcaklık ve fps drop sorununu çözemedim en sonunda sattım. Performans bekleme bu laptoptan sadece sunum film video izleyebilirsin. Geçmiş olsun şimdiden.
Zalman NS - 200 aldim bilgisayarım hiç ısınmıyor mükemmel bir soğutucu bence denemelisin

O zaman yazılımsal bir problemi olmalı başka seçenek kalmıyor veya 10.nesil intel işlemciyi tam yapamamış 1035g1 ya da nvidia mx230 da problem var genel olarak problemli bir laptop aldığım için çok pişmanım fazla zarar etmeden sattığım içinse mutluyum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı