Dell Inspiron 7567 havaya kaldırınca sıcaklıklar düşüyor

marsellus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın bakımını yeni yaptım, macun olarak da Thermal Grizzly gryonaut kullandım ve buna ek olarak yeni bir ısı emici - heatsink satın aldım ve iyi bir şekilde sürüp taktım.
Soruna gelecek olursak laptopu havaya kaldırınca sıcaklıklar oldukça düşüyor, yani ekran kartı 81 dereceyken 75-74 derecelere kadar geriliyor, işlemcide 97 dereceden 89-90 dereceye kadar geriliyor. Yaz ayında olduğumuz için mi bu kadar etkileniyor. Havayı tam mı çekemiyorum sizce, yani bu kadar fark ediyor kaldırınca.
Benim anlatmak istediğim bu değerleri neden normal bir şekilde masada dururken alamazken havaya kaldırınca bu kadar düşüyor, diğer kullanıcılar bu değerleri sanırım altında bir şey olmadan kullanarak alıyor ama bende ki durum neden böyle?

Sorun tam olarak nerede yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın bakımını yeni yaptım, macun olarak da Thermal Grizzly gryonaut kullandım ve buna ek olarak yeni bir ısı emici - heatsink satın aldım ve iyi bir şekilde sürüp taktım.
Soruna gelecek olursak laptopu havaya kaldırınca sıcaklıklar oldukça düşüyor, yani ekran kartı 81 dereceyken 75-74 derecelere kadar geriliyor, işlemcide 97 dereceden 89-90 dereceye kadar geriliyor. Yaz ayında olduğumuz için mi bu kadar etkileniyor. Havayı tam mı çekemiyorum sizce, yani bu kadar fark ediyor kaldırınca.
Benim anlatmak istediğim bu değerleri neden normal bir şekilde masada dururken alamazken havaya kaldırınca bu kadar düşüyor, diğer kullanıcılar bu değerleri sanırım altında bir şey olmadan kullanarak alıyor ama bende ki durum neden böyle?

Sorun tam olarak nerede yardımcı olabilir misiniz?

Hocam hava girişi kapanıyordur masaya koyduğunuz zaman. Zaten çoğu kişi soğutucu alırken soğutucunun fanları yüzünden değil havaya kaldırması yüzünden alıyor.

Büyük ihtimalle doğru hava akışı sağlanamadığındandır hocam.

Hocam biraz daha açabilir misiniz, ne yapmak gerekiyor? Benim bu bilgisayarda aldığım değerleri millet overclock yaparak daha düşük alıyor benim ne yapmam lazım? Toplasanız bu sorun yüzünden üç defa macun sürmüş oldum ve üçüncüyü gerçekten izopropil alkolle temizleyerek güzel bir şekilde sürdüm ve montajladım.

Hocam hava girişi kapanıyordur masaya koyduğunuz zaman. Zaten çoğu kişi soğutucu alırken soğutucunun fanları yüzünden değil havaya kaldırması yüzünden alıyor.

Hayır hocam bu şekilde kullanırken aldığı havanın PC'ye yetmesi gerekiyor ama bende yetmiyor. Bu değerleri havaya kaldırınca alıyorum ve gayet de memnumun değerlerden fakat, havaya kaldırınca alabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam biraz daha açabilir misiniz, ne yapmak gerekiyor. Benim bu bilgisayarda aldığım değerleri millet overclock yaparak daha düşük alıyor benim ne yapmam lazım. Toplasanız bu sorun yüzünden üç defa macun sürmüş oldum ve üçüncüyü gerçekten izopropil alkolle temizleyerek güzel bir şekilde sürdüm ve montajladım.

Hayır hocam bu şekilde kullanırken aldığı havanın PC'ye yetmesi gerekiyor ama bende yetmiyor. Bu değerleri havaya kaldırınca alıyorum ve gayet de memnumun değerlerden fakat, havaya kaldırınca alabiliyorum.

Laptopa doğru şekilde hava girmiyordur ve hava çıkışı gerçekleşmiyordur tahminimce bir laptop soğutucusu alarak hem laptopu yükseltirsiniz hem de az da olsa çok da olsa soğutmaya faydanız olur ayrıyeten yaz aylarınızdayız onunda etkisi olabilir.

Hocam dediğim gibiymiş işte. Üstelik çoğu laptop te yetmiyor zaten sorun sadece sizde değil. Laptoplar çoğunlukla biraz yukarıda kullanılıyor. Soğutucu zaten soğutucunun kendi fanından değil laptopu kaldırdığı için sıcaklığa faydası oluyor daha çok.

Geri
Yukarı