Dell İnspiron 7567 Windows Kurulum Sorunu

OrganikYumurta

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Arkadaşlar dün elime geçti bilgisayar. Dünden beri cebelleşiyorum Windows yüklemek için. Legacy boot denedim hata verdi yüklemek istediğiniz aygıt bulunamıyor diye. Onu yeni bir Windows dosyası indirerek çözdüm. UEFI'den USB boot yapmayı denedim Windows kurulumunu HDD'ye yapmak istiyordum HDD'ye yaptım zaten ama başlangıçta bir türlü açılmadı Windows sürekli Windows kurulum sayfası açılıyor. Bende (SSD 3 parçaya ayrılmıştı sistem bölümü hariç) SSD'nin tamamını biçimlendirip tek parça yaptım Ubuntu falan silindi. HDD de tek parça oldu SSD'ye kurmayı denedim gene Windows kurulum sayfası geldi her PC restart yaptığında. Son olarak Windows kurulum dosyasından başlangıç onarmayı seçtim o da onaramadı bu hatayı verdi:

Günlük dosyası: C:/windows/System32/Logfiles/Srt/Srttrail.txt

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamadıysam kurulumu başlatıyorsunuz ve hep Windows kur ekranı çıkıyor. Bunun için ilk yeniden başlatmada BIOS'a girip boot menüden SSD'yi ilk sıraya alıp kaydedip çıkmanız yeterlidir. SSD'yi seçip hiç yeni deyip ok'a basmasanız bile zaten Windows otomatik olarak yeni bölüm oluşturuyor.

Ama ben uefl den yapıyorum kurulumu bende hdd ssd sadece legacy de cıkıyo boot sequence de nasıl ssdyi seçicemki ? Uefl de sadece ubuntu var, benim boot ettiğim usb var birde kurulumu yaptıktan sonra windows boot manager çıkıyor o kadar.Sizin dediğiniz gibi ssdyi böldüm gene olmadı kurulum ekranı geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı