Dell Inspiron N5010 Bütün Oyunlarda Kasmaya Başladı

46481

Kilopat
Laptopum çok ısınıyor ve kendini kapatıyordu. Bende eski kullanmadığım masaüstü bilgisayarımın PSU'sunu söktüm ve molex kabloyla fanlardan birini söküp bağladım. Kısa devre yöntemiyle çalıştırdım ve laptopumun fan bölgesine koydum. O gece gayet iyi çalıştı oyunlarda, hiç kasma yaşamadım. Ertesi gün oyunu açtığımda kasma yaşadım. Virüs vardır diye Eset nod 32 ile tarattım olmadı, format attım yine olmadı. Acaba işlemciye zarar vermiş olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke kaliteli bi yedek fan kullansaydın. İşlemciye zarar geldi mi bilemem o kadar tecrübem yok. :)

Fan normal fan :) Soğutucuların da mantığı bu değil midir ? İçeriye soğuk hava üflemek ? Bozulma şansı var mıdır ?

Testi fiş takılı değilken yaptıysan fişe takılı olarak tekrar yap.

Gene aynı hatayı alırsan:

Gelişmiş güç ayarlarında cpu güç yönetimi kısmından minimum ile başlıyan başlık altındaki fişe takılı güç ayarını %100 batarya için de %5 yap, maksimum ile başlayan başlık altındakiler için ise ikisini de %100 yapıp tekrar test et.

@Silinen üye dediğiniz gibi testi yaptım ve geçti. Test sonuçları ekte.
@claus laptop olduğu için dediklerinizi yapamıyorum maalesef.

Dosya Ekleri

• TestResults.txt
    5,1 KB · Görüntüleme: 86
Güzel, sıkıntı yok.

Ama laptop olduğu içini açıp temizlemen ve iyi bir macun sürmen gerekli. Isınmanın ana sebeplerinden en önemlisi bu. Zamanla içinde toz birikiyor ve hava sürkilasyonunu azaltıyor, ek olarak termal macun da etkisini yitirmeye başlayınca ikisi birden sistemi soğutmada geride kalıyor.

Ben birkaç link koydum sen de araştırırsın.

HP Destek ve Müşteri Hizmeleri'ne Başvurun | HP® Destek

www.insidemylaptop.com: Taking apart Dell Inspiron N5010 (Inspiron 15R) >> Inside my laptop
www.google.com.tr: dell 5010 teardown - Google'da Ara

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı