Dell Inspiron N5010 VIDEO_TDR_FAILURE hatası

Heunzey

Hectopat
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
870 EVO 250 GB
Ekran kartı
HD 5000 Series
İşlemci
i5 M580
Sistem:
  • i5 M580 2.7GHz
  • ATI Mobility Radeon HD 5000 series 1GB.
  • 4 GB 1333MHz RAM DDR3.
  • 870 EVO SSD.
Arkadaşlar, benim bu nacizade laptopum daha önceden sürekli hatalar verdi bir tatsız virüs olayından sonra.
Ondan sonra bir mavi ekran vermeye başladı. Mavi ekran VIDEO_TDR_FAILURE. Atikgmpag.sys.

Konu bu şekil. Ondan sonra bazı ayarlar yaparak PC bir 3 kere düzeldi o ayarlar şu şekilde;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama sonra ekranda oluşan bir görüntü oldu. Sadece açılışta PC logosundan sonra geliyor şu şekilde o da;

20211113_073217.jpg

Ondan sonra daha da düzelmedi. Herhangi bir yapabileceğim bir olay ve düzeltebileceğim herhangi bir ayar olur mu? İşletim sistemi düşürmek işe yarar mı? Eski driver için hangi drive'ıi indirmem lazım? AMD'nin kendi sitesinde indirdiğim driverlerin hepsi hata verdiyor.

Donanım kimliği şu şekilde:

1659823215116.png

Ne yapabilirim? Daha önceden olan teknikler olduysa başka teknikler ile gene olabilir yani bir 6 ay daha kullanabilsem yeter benim için. Son kez bir umut ile denemek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu modellerde harici grafik birimi sıkıntı çıkartabilmekte ve UMa ile sadece dahili sürücü kullanarak kullanılabilir sekilde devam edilebilmekte, benimki sadece bir tahmin ancak AMD’nin sürücüsünü yeni bir kurulum yaparak kurmayıp denerseniz sanırsam şüphemin yanılgı olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Buradan sisteminize uygun olan ayarları seçip Dell'in kendi önerdiği driverları kurar mısınız?
Support für Inspiron 15 N5010 | Treiber und Downloads | Dell Österreich

İşletim sistemi Windows 10 olduğundan bunlar desteklemiyor hocam.

Bu modellerde harici grafik birimi sıkıntı çıkartabilmekte ve uma ile sadece dahili sürücü kullanarak kullanılabilir sekilde devam edilebilmekte, benimki sadece bir tahmin ancak AMD'nin sürücüsünü yeni bir kurulum yaparak kurmayıp denerseniz sanırsam şüphemin yanılgı olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Hocam kurdum ama ne fayda ama anlamadığım şekilde daha önce bozulan şey sonradan nasıl düzeldi. Uma yapilmak için anakart ile oynamak gerekiyor sanirsam onun içinde o kadar tecrübeli bir insan değilim.

Hocam kurdum ama ne fayda ama anlamadığım şekilde daha önce bozulan şey sonradan nasıl düzeldi. Uma yapilmak için anakart ile oynamak gerekiyor sanirsam onun içinde o kadar tecrübeli bir insan değilim.

Herhangi yapabileceğim bir unsur var mi daha önce düzeldiyse hale düzelebilir bence mantikken ilerlersek.

Herhangi yapabileceğim bir unsur var mi daha önce düzeldiyse hale düzelebilir bence mantikken ilerlersek.

Arkadaşlar herhangi yapabileceğim bir şey var mı?
Yani en azından 1024x768 çözünürlükten kurtulayım.

Son düzenleme:

Arkadaşlar herhangi yapabileceğim bir şey var mı?
Yani en azından 1024x768 çözünürlükten kurtulayım.

Eski konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bende Inspiron N5010 kullanıcısıyım ama sürücüler uyumlu çalışıyor Windows 10 da sizin donanımsal büyük ihtimal.

ATI biraz sıkıntılı driver konusunda NVIDIA koysalar daha iyi olurdu.

İşte maalesef ekran kartını kapatıp kullanıyorum böylede çok eziyetli hal oluyor önceleri nasıl düzeldi anlamıyorum.

İşte maalesef ekran kartını kapatıp kullanıyorum böylede çok eziyetli hal oluyor önceleri nasıl düzeldi anlamıyorum.

Arkadaşlar Linux kursam düzelir mi?
Ya da ne yapabilirim herhangi bir öneri konu ile ilgilenirseniz çok ihtiyacım var.

Son düzenleme:

Arkadaşlar Linux kursam düzelir mi?
Ya da ne yapabilirim herhangi bir öneri konu ile ilgilenirseniz çok ihtiyacım var.

Linux kurmanı önermem format at Windows 8.1'e (Windows 10 sürücü desteği yok bir de yavaş çalışıyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı