Dell Inspiron N5110 İşlemci Yükseltme

HezarFem

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci yükseltme ile ilgili olarak merak ettiğim bir husus var!

Dell Inspıron N5110 (i5-2450M + 8 GB RAM + 250 GB SSD) modeli laptop kullanmaktayım. eGPU ile harici ekran kartı kullanmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda. Kullanmadan evvel işlemcisini yükseltmek istiyorum.

Cevabını bulmak istediğim hususlar;

1) Aramızda bu işlemi yapan arkadaşlardan varsa bilgi alalım?

2) Hangi modeli tercih etmem doğru olur? i7 modelleri arasında piyasada i7-2670QM ile i7-2630QM modelleri mevcut.

3) Malumunuz Dell'in bu modelinde ısınma sorunu mevcut. Adana'daki bir bilgisayarcı i7 işlemci ile ısınma sorunu yaşarsın diyor. Dell resmi forum sitesinde ise anladığım kadarıyla onay vermişler. (Dell Inspiron N5110 CPU Upgrade - General Hardware - Laptop - Dell Community)
siz ne dersiniz ısınma sorunu ortaya çıkar mı?

4) Son olarak da değer mi? Bütçe sınırlı olduğundan mütevellit en üst seviye performans almak niyetiyle yapıyorum. Sizin fikriniz ne olur?

(Kıyaslama : PassMark - CPU Performance Comparison)

Değişim yapılıyor lakin kararlılık göstermiyor işlemci.
Tavsiye edilmiyor, denemeye değmez

Bende aynı bilgisayar var içinde i7 2530qm var Valorant kaldırıyor 120FPS dusuk ayarlarda 4 GB RAM var diye drop yiyorum sadece SSD de aynı kapasitede var bende ısınma sorunu dersene bıtane konu açtım 95 dereceyi gordu thermal macunla ısınıyor ama performansda cok dusuk olmuyor ya da benim bilgisayar alışkın 😄 ayrıca N5110 modellerinde NVIDIA GeForce 525m modelleri kullanılıyor ve eğer CS:GO oynamayacaksan, Valorant oynarsın LoL falan, sonuç olarak işlemcini i7 2670 veya 2630 yaparsan performans alırsın ha eğer ben laptop kasa dusunmuyorum sana fiyat performans urunu ucuz kasa da buluruz. Onla alakalı da bir konu acarsan yardımcı olurum.

Bende aynı bilgisayar var içinde i7 2530qm var Valorant kaldırıyor 120FPS dusuk ayarlarda 4 GB RAM var diye drop yiyorum sadece SSD de aynı kapasitede var bende ısınma sorunu dersene bıtane konu açtım 95 dereceyi gordu thermal macunla ısınıyor ama performansda cok dusuk olmuyor ya da benim bilgisayar alışkın 😄 ayrıca N5110 modellerinde NVIDIA GeForce 525m modelleri kullanılıyor ve eğer CS:GO oynamayacaksan, Valorant oynarsın LoL falan, sonuç olarak işlemcini i7 2670 veya 2630 yaparsan performans alırsın ha eğer ben laptop kasa dusunmuyorum sana fiyat performans urunu ucuz kasa da buluruz. Onla alakalı da bir konu acarsan yardımcı

Bende aynı bilgisayar var içinde i7 2530qm var Valorant kaldırıyor 120FPS dusuk ayarlarda 4 GB RAM var diye drop yiyorum sadece SSD de aynı kapasitede var bende ısınma sorunu dersene bıtane konu açtım 95 dereceyi gordu thermal macunla ısınıyor ama performansda cok dusuk olmuyor ya da benim bilgisayar alışkın 😄 ayrıca N5110 modellerinde NVIDIA GeForce 525m modelleri kullanılıyor ve eğer CS:GO oynamayacaksan, Valorant oynarsın LoL falan, sonuç olarak işlemcini i7 2670 veya 2630 yaparsan performans alırsın ha eğer ben laptop kasa dusunmuyorum sana fiyat performans urunu ucuz kasa da buluruz. Onla alakalı da bir konu acarsan yardımcı olurum.
3 sene sonra zaman ayırıp, ayrıntılı cevap yazmışın.. Eline sağlık ne diyeyim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı