Dell Inspiron N5110 nasıl hızlandırılır?

Salih123123

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayar'ım Dell Inspiron N5110 ve 60FPS Valorant oynamaya calısıyorum. Tum yollar denedım ama bir turlu hızlanmıyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende eskiden aynı laptopun bir düşük modelini kullanıyordum. 3 4 ay önce vefat etti. Yapman gerekenler eğer HDD eskiyse SSD almanı öneririm çünkü eski HDD'den yeni bir SSD'ye geçiş az da olsa FPS artırır. Ayrıca RAM'ini de yükseltebilirsin. Maalesef laptoplarda bek fazla yükseltme imkanı yok.
@Salih123123 bu arkadaşın yorumunu gördüm hocam çalmak gibi olmasın yazdığınızı buraya yapıştırıyorum bu ayarları yapın salih hocamın dediği gibi FPS yükseliyormuş.

• eşyönsüz süzme: kapalı.
  • kenar yumuşatma - gama düzeltme: kapalı.
  • önceden oluşturulan maksimum kare sayısı: 1.
  • güç yönetimi modu: maksimum performansı tercih et.
  • üçlü ara bellekleme: açık.
  • düşey senkronizasyon: kapalı.
  • bağlantılı optimizasyon: açık.
  • doku süzme - kalite: yüksek performans.
  • doku süzme - negatif lod tercihi: engelle.
  • doku süzme - trilineer optimizasyon: kapalı.
  • doku süzme - eşyönsüz örnek optimizasyonu: kapalı.

Hocam zaten bilgisayarda SATA SSD var 240GB 500mb/s yazma okuam hızlı ayrıca onu da yaptım nvıada keran kartı ayarlarından.

Hocam bende eskiden aynı laptopun bir düşük modelini kullanıyordum. 3 4 ay önce vefat etti. Yapman gerekenler eğer HDD eskiyse SSD almanı öneririm çünkü eski HDD'den yeni bir SSD'ye geçiş az da olsa FPS artırır. Ayrıca RAM'ini de yükseltebilirsin. Maalesef laptoplarda bek fazla yükseltme imkanı yok.
@Salih123123 bu arkadaşın yorumunu gördüm hocam çalmak gibi olmasın yazdığınızı buraya yapıştırıyorum bu ayarları yapın salih hocamın dediği gibi FPS yükseliyormuş.

• eşyönsüz süzme: kapalı.
  • kenar yumuşatma - gama düzeltme: kapalı.
  • önceden oluşturulan maksimum kare sayısı: 1.
  • güç yönetimi modu: maksimum performansı tercih et.
  • üçlü ara bellekleme: açık.
  • düşey senkronizasyon: kapalı.
  • bağlantılı optimizasyon: açık.
  • doku süzme - kalite: yüksek performans.
  • doku süzme - negatif lod tercihi: engelle.
  • doku süzme - trilineer optimizasyon: kapalı.
  • doku süzme - eşyönsüz örnek optimizasyonu: kapalı.

Konu üzerinden 2 ay geçmiş ama hala yapamadıysan Valorant oynarken tercih edilen grafiği entegre yapınca Low ayarlarda 90 FPS civarı alıyordum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı