Dell Inspiron N5110 RAM Uyumu

SebinLi028

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Computer Engineer
Merhaba Technopat severler, size bir şey soracağım ben Dell Inspiron N5110 kullanıcısıyım. Slot #1'deki benim sonradan aldığım RAM bu iki RAM aralarında uyumlu mu sizce bana uyumlu gibi geldi ama bilgisayarda bulunan test programını çalıştırdığımda uyumsuz olduğuna dair bir ses çıkarıyor. Yeni aldığım RAM'i çıkardığımda ses ortadan kalkıyor. Teknik Servisi aradığımda orijinal parça kullanın dedi, orijinali de 97-98$ gibiydi. Ne yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1.ram.png
2.ram.png
memory.png
cpu.png
mainboard.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Makina açılırken sorun çıkartmıyorsa ve windows takılan RAM miktarını da görüyorsa sorun yoktur.
Test programından kastın ne?
Memtest86 gibi bir programla sorun buluyorsan aldığın ürün kusurludur ama bu uyumsuz olduğundan değil arızalı olduğundandır.

Yeni RAM'i taktığın slot da arızalı olabilir ayrıca.
Eski RAM'i oraya takıp tek başına onu test et istersen.

Test programından kastın ne?
Dell PC lerin Önyükleme ekranında Diagnostic Test Programı var bu programda aldığım Kingston 4GB bellekte sorun çıkarıyor normalde Takılan RAM miktarı 8GB gözüküyor gözükmesinde ve yeni aldığım RAM de de herhangi bir sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı