Dell S2721DGFA vs ASUS VG27AQ

Sertidegni

Hectopat
Her iki model de teknik özellik açısından neredeyse aynı. Dell (9 bin TL) olanı tercih edecektim ama 2.000 TL daha ucuza ASUS (7 bin TL) varken aradaki fiyat farkına değmeyeceğini düşündüm.

Beğenilmeyecek nesini gördünüz? Benim dikkatimden kaçmış olabilir.
Ben Asus'u kullanmadım, ama stoktayken burada en çok önerilen monitörlerdendi çünkü fiyatı 6000-6500 TL civarıydı. Monitör forumunda sırf bu model için açılmış 8 sayfa konu başlığı var. Kimi ışık parlaması diyor, kimi ışık sızması diyor vs .Yani mükemmel bir monitör değil ama bu fiyata alınabilir gibi.

Son düzenleme:
Attığınız Asusun VG27AQZ olan modelini kullanıyorum, nerdeyse aynı ürünler, Z olan model daha sonradan üretilmeye başlanan daha güncel modeli. Yaklaşık 2 ay önce 6.500 TL ye aldım. Şuan stok gözükmüyor ama geçen hafta stoğa gelmişti, 8.500 TL den satılıyordu. Ben aldığım sırada Dell model henüz yoktu, kullandığım monitörden memnunum. Eğer aralarında fark 2000 TL ise Asusu öneririm, çok yakın fiyatlarda olsaydı Dell derdim.

Attığınız Asusun VG27AQZ olan modelini kullanıyorum, nerdeyse aynı ürünler, Z olan model daha sonradan üretilmeye başlanan daha güncel modeli. Yaklaşık 2 ay önce 6.500 TL ye aldım. Şuan stok gözükmüyor ama geçen hafta stoğa gelmişti, 8.500 TL den satılıyordu. Ben aldığım sırada Dell model henüz yoktu, kullandığım monitörden memnunum. Eğer aralarında fark 2000 TL ise Asusu öneririm, çok yakın fiyatlarda olsaydı Dell derdim.
Neden Dell?

Çünkü monitör konusunda bana daha köklü ve kendini kanıtlamış bir marka olarak görünüyor. Daha hızlı yanıt sürelerine sahip diye okumuştum incelemelerde. Çok farklı monitörler değil birbirinden dediğim gibi hangisi fiyat olarak daha uygunsa onu tercih edin ikiside üzmez.

Çünkü monitör konusunda bana daha köklü ve kendini kanıtlamış bir marka olarak görünüyor. Daha hızlı yanıt sürelerine sahip diye okumuştum incelemelerde. Çok farklı monitörler değil birbirinden dediğim gibi hangisi fiyat olarak daha uygunsa onu tercih edin ikiside üzmez.
Bu ikisine alternatif başka bir model önerebilir misiniz? 10 bin TL'yi geçmediği sürece sorun yok.

Geri
Yukarı