Dell S2721HGF vs Lenovo G27C

Bütçe
2200

Semdulge

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  

Bugün Dell monitörü almak için mağazaya gittim ama ellerinde kalmamış; halbuki internette çok fazla iyi yoruma rastlamıştım stokta bulamamak biraz üzdü. İnternetten sipariş verecektim ancak bir ölü piksel serüveni daha yaşamak istemediğimden temkinli yaklaşıyorum. Önceki Asus VG24VQ monitörümde ölü piksel çıktığı için yaklaşık 10 gün uğraştım.

Yorumlarınızı alabilir miyim? İyi forumlar.

Hocam merhaba. Monitör nasıl? Memnun musunuz?

Evet, memnunum. İlk başta (IPS'ten VA'ya geçince) ufak bir color banding problemi yaşayıp bunu da monitörün kendisine bağlamıştım ama birkaç arkadaşımdan görüp baktığım kadarıyla VA'ların tamamında varmış bu problem.

Gayet güzel monitör. Malzeme de kaliteli. Bir süre daha kullanıp kendimce bir inceleme yazacağım. Amazon'un Best Choice kategorisinde sattığı monitörün ülkemizde duyulmaması ilginç. :)

Evet, memnunum. İlk başta (IPS'ten VA'ya geçince) ufak bir color banding problemi yaşayıp bunu da monitörün kendisine bağlamıştım ama birkaç arkadaşımdan görüp baktığım kadarıyla VA'ların tamamında varmış bu problem.

Gayet güzel monitör. Malzeme de kaliteli. Bir süre daha kullanıp kendimce bir inceleme yazacağım. Amazon'un Best Choice kategorisinde sattığı monitörün ülkemizde duyulmaması ilginç. :)

Hangi renk modunda kullanıyorsun hocam? İncelemede yazarsan sevinirim. Vatandan almayı düşünüyorum. İnternet üzerinden. Amazon Almanya'da satıyor. Fiyatı çok yüksek 2870 TL

Color banding sorunu hemen hemen tüm monitörlerde var. İPS, TN, VA panel fark etmiyor.

Hangi renk modunda kullanıyorsun hocam? İncelemede yazarsan sevinirim. Vatandan almayı düşünüyorum. İnternet üzerinden. Amazon Almanya'da satıyor. Fiyatı çok yüksek 2870 TL

Color banding sorunu hemen hemen tüm monitörlerde var. İPS, TN, VA panel fark etmiyor.

İnan daha önce IPS, TN monitörler kullandım. Ama VA kadar color banding yaşamadım. Açıkçası kavisli monitör merakın yoksa IPS almanı tavsiye ederim.

Ben gelen standart ayarları kullanıyorum ve oyunlarda değiştirmiyorum açıkçası. Online olarak CS:GO oynuyorum, onda da konsol kısmından renk düzenlediğim için ayrıca monitörden renk ayarı yapınca sanki bozuyor gibi geliyor bana. Hikayeli oyunlarda hiç dokunmadım ayarlarına, beni (VA panel kategorisinde olabildiği kadar) tatmin ediyor renkler.

Bu aralar biraz yoğunum ilk müsait vaktimde inceleme yazacağım. Açıkçası ilk defa yapacağım böyle bir şey, nelere değinmeliyim onu da tam bilmiyorum. :)

Şöyle bir inceleme çıkarttım kendimce, istersen inceleyebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı