Dell SE2419 monitör alınır mı?

Şu an Adana’da şehrimde dağıtımda gözüküyor, umuyorum ki geldik yoktunuz muamelesi yapmadan bugün elime ulaştırırlar, ölü piksel demişsin? Gözle görülebilir rahatsız edici bir ölçüde mi? Fotoğraf yüklersen sevinirim doğrusu. Açmadan geri gönderirim belki, bu sorunu yaşayan başkaları da olmuş

Şu an Adana’da şehrimde dağıtımda gözüküyor, umuyorum ki geldik yoktunuz muamelesi yapmadan bugün elime ulaştırırlar, ölü piksel demişsin? Gözle görülebilir rahatsız edici bir ölçüde mi? Fotoğraf yüklersen sevinirim doğrusu. Açmadan geri gönderirim belki, bu sorunu yaşayan başkaları da olmuş

Bende bir sorun yok. Müthiş geldi :D ps4 te 60hz olarak gözüküyor ama zaten ps4 en fazla 60hz destekliyor pc de nereden ayar yapılır bilmiyorum

Kostümün üzerindeki detayları anca fark ettim vov yani. Eski monitörümüde bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 15907499832132937718511065983470.jpg
    15907499832132937718511065983470.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 130
  • IMG_20200522_223002.jpg
    IMG_20200522_223002.jpg
    2,1 MB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:
Ben gidip kargodan kendim aldım yoksa getirecekleri yoktu kurdum gayet güzel monitör ölü piksel testi yapmadım, yapıp kafaya takmak istemiyorum çünkü iade işleri cidden can sıkıcı olabiliyor ve şuan ki virüs muhabbetti ile bu iade işini ciddi anlamda daha çok uzatacaklardır kesin o yüzden ben memnunum ekrandan şuan. Ölü piksel hakkında pek fazla bilgim yok ciddi anlamda zararları olur mu bilmiyorum.

3 ayrı bölgede ölü piksel mevcut. Çok yakından gözüküyorlar, ekran uzakta olunca göze batmıyorlar fakat orada olduklarını bildiğim için gözüm ister istemez oldukları bölgeye kayıyor :)

Bir tanesi bu şekilde:

Dosya Ekleri

• orta-beyaz.jpg
    orta-beyaz.jpg
    702,1 KB · Görüntüleme: 149
Ben nerde ölü piksel var diye didik didik etmedim neyseki, bakınca şöyle yok gibi geliyor şansıma, monitörden gayet memnunum, her şeyiyle bana yetti, sadece ilk geldiğinde kontrast oranını beğenmemiştim, monitör ayarlarından kontrast ayarlarını kendinize göre yapabilirsiniz, ben biraz daha koyulaştırıp farklı modlar oluşturdum kendime, şu an gayet yeterli, başarılı beğendim f/p ürünü.

Arkadaşlar ben de bu monitörden satın aldim malum site üzerinden. 26 Mayıs günü bana ulaştı, gelir gelmez ölü piksel testi yaptim, 3 bolgede ölü piksel çıktı. İade etmek istedim, paketini açtım diye iade almıyor Hepsiburada. Ancak servis raporu olursa iade alacaklarini söylediler. Bir sürü prosedürle uğraşıyorum 2 gündür ve hala bir sonuç yok, resmen sinir ve gıcık ediyor insanı böyle şeyler.

Size tavsiyem alinca hic ölü piksel testi yapıp kafaniza takmayin, alin kullanin. Benim gibi zaman oldurmeyin oraya buraya basvurup email atip telefon etmeklerle. Ucuza satıyorlar kesin bir bit yeniği var bütün monitörlerde.
aldım bende bu gün kargoya verildi hadi bakalım hayırlısı
aldım bende bu gün kargoya verildi hadi bakalım hayırlısı
Monitör elime ulaşır ulaşmaz haber vereceğim, kargo süreçleri çok sıkıntılı ilerliyor şu an, kargoya verildi olarak gözüküyor fakat yola çıktı mı, şu an nerede gibi detayları göremiyorum sistemde sorun var diye tahmin ediyorum, ama muhtemelen en geç pazartesi salı günü ulaşır elime, dönüş yaparım beklemedeyim

Hocam merhabalar, bu monitörü almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olabilir misiniz?

Hocam merhabalar, bu monitörü almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olabilir misiniz?

Ben monitörü servis raporuyla birlikte iade ettim ve ödediğim miktarı geri aldım. İade ettikten sonra da bu monitörün fiyatı 800 tl'lerden 1000 tl'lere geldi. Hal böyle olunca da o sıralar 1000 tl olan Lenovo Q24-i 10 modelini aldım. Onu da markette alırken test yaptırdım ölü piksel çıktı, hemen yeni kutu açtılar ve ölü pikselsiz olanını verdiler. Açıkçası lenovo'yu daha çok beğendim, daha ince ve tasarımı daha güzel

Geri
Yukarı