Dell SE2419HR VS ASUS VA24Ehe

bthnozknli

Centipat
Merhaba Hepsiburada'dan monitör baktım ve geçen cuma Dell SE2419HR modelini 800TL'ye görünce almaya karar verdim. O sırada fiyatı 1000TL olan ASUS VA24Ehe'de aklım kalmıştı fakat fiyatından dolayı Dell'i tercih ettim. Daha sonra ASUS 850TL'ye düştü ve hemen sipariş ettim. Şimdi Dell'i geldiği gibi iade etmeyi düşünüyorum. Siz hangisini tercih ederdiniz?

Tepki Süresi
4 ms (griden griye - ekstrem mod)
5 ms (griden griye - hızlı mod)
8 ms (griden griye - normal mod)
Bu yüzden takıldım açıkçası. FreeSync da kullandınız mı? Kullandıysanız FreeSync açınca MS kaç oluyor?

Tepki Süresi
4 ms (griden griye - ekstrem mod)
5 ms (griden griye - hızlı mod)
8 ms (griden griye - normal mod)
Bu yüzden takıldım açıkçası. FreeSync da kullandınız mı? Kullandıysanız FreeSync açınca MS kaç oluyor?
Maalesef freesync kullanamazsınız amd ekran kartınız yok ise. Freesync'i nvidia da kullanmak için display port gerekli ki bu monitör de dp portu yok. Monitör ayarlarından seçiyorsunuz benim tavsiyem fast yani hızlı moda alın alacaksanız ekstrem modda daha kötü hale getirebiliyor ve ben 8ms ile 5 ms arasındaki farkı hissedemedim.

Ekstrem modda nasi kötü hale geliyor mesela ? Bugün elime ulasakti güya UPS'e guvenirdim ama kargo şehrime geldi fakat "UPS KONTROLÜ DIŞINDA GECİKME SEBEBİ" bu yaziyor önümüz bayram inşallah getirirler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı