Dell vs Lenovo vs Acer

koyuncu

Centipat

Arkadaşlar 7000TL altında Gaming laptop alacağım ve mağzadan alacağım internetten alamam bu üçünden birini seçerseniz sevinirim.

Ayrıca ısınma problemleri var mı? Ve FPS değerleri iyi mi? Belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 5 undervolt yapmaz isen çok ısınıyor. Ben soğutucu+ undervolt ile fps kısıtlaması olmaz ise 80-85 dereceleri görüyorum. Gecen PUBG bedava idi indirip deneyim dedim undervolt halde iken işlemci 95 dereceleri gördü ve frekans kısmaya başladı. Benim kullandığım i5-8300H, GTX1050 ekran kartlı modelim.

Üçü arasından Dell daha iyi duruyor. Aradaki 250 TL'yi yedi bin liraya tamamlamak için bir adet daha 8 GB RAM alır takarsın çicek gibi olur.

Ha ayriyetten bir de mağazadan alacağın için Vatan'dan şöyle bir ürün buldum, 7000 TL'ye direk 16 GB RAM takılı ve 120 Hz monitör mevcut. Ama ekran kartı GTX 1650'den iyi değil. FPS oyunları çok oynursan (özellikle CS:GO gibi) 120 Hz alınabilir. Seçim senin.

G315 soğutma tasarımı kötü. Lenovo hakkında bilgim yok. Aralarından en iyisi Acer Nitro gibi duruyor. Tabi undervolt da şart.

Üçü arasından Dell daha iyi duruyor. Aradaki 250 TL'yi yedi bin liraya tamamlamak için bir adet daha 8 GB RAM alır takarsın çicek gibi olur.

Ha ayriyetten bir de mağazadan alacağın için Vatan'dan şöyle bir ürün buldum, 7000 TL'ye direk 16 GB RAM takılı ve 120 Hz monitör mevcut. Ama ekran kartı GTX 1650'den iyi değil. FPS oyunları çok oynursan (özellikle CS:GO gibi) 120 Hz alınabilir. Seçim senin.

Bu sistem 120 Hz ekran ve GTX 1650 Ti ile attığınız sistemden kesinlikle daha iyi.

Bu sistem 120 Hz ekran ve GTX 1650 Ti ile attığınız sistemden kesinlikle daha iyi.
Evet, katılıyorum şu an önerilen laptopların hepsinden daha iyi. Ben olsam ben de bunu alırdım. Fakat arkadaş mağazadan alacağım demiş ve Vatan, Mediamarkt linki vermiş ben de oralardan alabileceğini düşünerek Vatan'dan farklı seçenek sundum.

İkametgâhı gözükmüyor eğer büyükşehirde oturuyorsa arkadaş, Monster mağazasından alması daha iyi olur.

Geri
Yukarı