Delta Force Black Hawk Down Remastered çıksa Call of Duty ile kapışır mı?

Delta Force Black Hawk Down oynayanlar bilir senaryolar rolsüz olsa bile çok eğlenceli. Remastered versiyonu gelse Call of Duty ile kapışır mı?
Pek sanmam bi hikayeli fps ile hikayesiz fps sadece mekaninkleriyle karşılaştırabilirsin.

Öncelikle bilgi amaçlı bir iki şey yazayım. Delta Force serisi NovaLogic firmasının ürünüdür. Günümüzde ise NovaLogic, THQ Nordic tarafından satın alınmış ancak isim değiştirmemiştir. Yani şu anda Delta Force haklarını elinde bulunduran firma THQ Nordic'tir. NovaLogic 2012'den beri aktif proje yapmamıştır, 2016'da da THQ Nordic bünyesine katılmıştır.

Bence Delta Force serisi muazzam bir seridir. Hatta Delta Force 1 ve 2 inanılmaz iyidir dönemine göre. Keza Delta Force: BHD epey güzeldi. O dönemleri yaşamış, ilk çıktığında Delta Force serisini oynayabilmiş bir ihtiyar olarak kendimi şanslı sayıyorum :)

THQ Nordic bu işi yapar mı ? Sanmam. Çünkü genel anlamda daha çok izometrik rol yapma veya 3. şahıs kamera kontrollü rol yapma oyunları konusunda ustalar. Ben askeri FPS oyunu yaptılar mı daha önce bilmiyorum. Ama eli-yüzü düzgün sayılabilir bir firma.

THQ Nordic yapmasa bile, iyi bir alt stüdyo üstlense bu işi, bence ciddi ses getirme potansiyeli olabilir. Ama unutulmamalı ki özellikle NovaLogic'in 90'lardaki vizyonu bu oyunu döneminde aşırı parlattı. Yüklenme ekranından tutun, telsiz konuşmalarına kadar pek çok detay kusursuzdu kendi dönemine göre neredeyse. Şu anda o dönem oyun yapanların çoğu ya emeklidir ya da başka, daha sakin işlerle uğraşıyorlardır. Eski NovaLogic kalitesini bulabileceğimizi de sanmam bu yüzden.

CoD ile yarışır mı kısmına gelirsem, bence zor. Çünkü CoD oyunu dışında ismini de çok iyi satan, pazarlama konusunda çok başarılı bir seri. O isme ulaşmak da uzun yıllar alıyor haliyle. Ayrıca CoD'un hikaye sunumu çok başarılı. Bu açıdan da orijinal Delta Force'un hikayesiz bir oyun olduğunu düşünürsek, CoD yine kısa vadede erişilebilir bir hedef değil. Tabii THQ Nordic'in hikaye tabanlı oyunlardaki tecrübesi düşünülürse, Delta Force'a iyi bir hikaye eklenip yepyeni bir üçleme vb bir konseptte çıkarsa o zaman çok başka şeyler konuşabiliriz. Belki hemen değil ama 5-7 sene sonra kült bir hikayeli FPS serisine dönüşür.

Ama kesin bir şey var ki, savaş ve askeri operasyon odaklı oyunları seven ehl-i keyf FPS oyuncuları Delta Force tekrar çıksın ister bence. Keşke çıksa da oynasak... Hatta yepyeni bir seri olarak çıksa... Durduk yere çocukluğuma döndüm bu konuda... Ah ahh. Güzel günlerdi. Oyunlar değerli ve ulaşması zordu.

Delta Force Black Hawk Down oynayanlar bilir senaryolar rolsüz olsa bile çok eğlenceli. Remastered versiyonu gelse Call of Duty ile kapışır mı?
2004'den beri güncelleme gelmedi. Reshade diye shader var remake dediğiniz oyununun baştan yapılmış halimi?

Öncelikle bilgi amaçlı bir iki şey yazayım. Delta Force serisi novalogic firmasının ürünüdür. Günümüzde ise novalogic, thq nordic tarafından satın alınmış ancak isim değiştirmemiştir. Yani şu anda Delta Force haklarını elinde bulunduran firma thq nordic'tir. Novalogic 2012'den beri aktif proje yapmamıştır, 2016'da da thq nordic bünyesine katılmıştır.

Bence Delta Force serisi muazzam bir seridir. Hatta Delta Force 1 ve 2 inanılmaz iyidir dönemine göre. Keza Delta Force: Bhd epey güzeldi. O dönemleri yaşamış, ilk çıktığında Delta Force serisini oynayabilmiş bir ihtiyar olarak kendimi şanslı sayıyorum :)

Thq nordic bu işi yapar mı? Sanmam. Çünkü genel anlamda daha çok izometrik rol yapma veya 3. şahıs kamera kontrollü rol yapma oyunları konusunda ustalar. Ben askeri FPS oyunu yaptılar mı daha önce bilmiyorum. Ama eli-yüzü düzgün sayılabilir bir firma.

Thq nordic yapmasa bile, iyi bir alt stüdyo üstlense bu işi, bence ciddi ses getirme potansiyeli olabilir. Ama unutulmamalı ki özellikle Novalogic'in 90'lardaki vizyonu bu oyunu döneminde aşırı parlattı. Yüklenme ekranından tutun, telsiz konuşmalarına kadar pek çok detay kusursuzdu kendi dönemine göre neredeyse. Şu anda o dönem oyun yapanların çoğu ya emeklidir ya da başka, daha sakin işlerle uğraşıyorlardır. Eski novalogic kalitesini bulabileceğimizi de sanmam bu yüzden.

CoD ile yarışır mı kısmına gelirsem, bence zor. Çünkü CoD oyunu dışında ismini de çok iyi satan, pazarlama konusunda çok başarılı bir seri. O isme ulaşmak da uzun yıllar alıyor haliyle. Ayrıca CoD'un hikaye sunumu çok başarılı. Bu açıdan da orijinal Delta Force'un hikayesiz bir oyun olduğunu düşünürsek, CoD yine kısa vadede erişilebilir bir hedef değil. Tabii thq Nordic'in hikaye tabanlı oyunlardaki tecrübesi düşünülürse, Delta Force'a iyi bir hikaye eklenip yepyeni bir üçleme vb bir konseptte çıkarsa o zaman çok başka şeyler konuşabiliriz. Belki hemen değil ama 5-7 sene sonra kült bir hikayeli FPS serisine dönüşür.

Ama kesin bir şey var ki, savaş ve askeri operasyon odaklı oyunları seven ehl-i keyf FPS oyuncuları Delta Force tekrar çıksın ister bence. Keşke çıksa da oynasak... Hatta yepyeni bir seri olarak çıksa... Durduk yere çocukluğuma döndüm bu konuda... Ah ahh. Güzel günlerdi. Oyunlar değerli ve ulaşması zordu.

DFBHDTS oynadınız mı? Yani Team sabre bölümlerini.

Öncelikle bilgi amaçlı bir iki şey yazayım. Delta Force serisi novalogic firmasının ürünüdür. Günümüzde ise novalogic, thq nordic tarafından satın alınmış ancak isim değiştirmemiştir. Yani şu anda Delta Force haklarını elinde bulunduran firma thq nordic'tir. Novalogic 2012'den beri aktif proje yapmamıştır, 2016'da da thq nordic bünyesine katılmıştır.

Bence Delta Force serisi muazzam bir seridir. Hatta Delta Force 1 ve 2 inanılmaz iyidir dönemine göre. Keza Delta Force: Bhd epey güzeldi. O dönemleri yaşamış, ilk çıktığında Delta Force serisini oynayabilmiş bir ihtiyar olarak kendimi şanslı sayıyorum :)

Thq nordic bu işi yapar mı? Sanmam. Çünkü genel anlamda daha çok izometrik rol yapma veya 3. şahıs kamera kontrollü rol yapma oyunları konusunda ustalar. Ben askeri FPS oyunu yaptılar mı daha önce bilmiyorum. Ama eli-yüzü düzgün sayılabilir bir firma.

Thq nordic yapmasa bile, iyi bir alt stüdyo üstlense bu işi, bence ciddi ses getirme potansiyeli olabilir. Ama unutulmamalı ki özellikle Novalogic'in 90'lardaki vizyonu bu oyunu döneminde aşırı parlattı. Yüklenme ekranından tutun, telsiz konuşmalarına kadar pek çok detay kusursuzdu kendi dönemine göre neredeyse. Şu anda o dönem oyun yapanların çoğu ya emeklidir ya da başka, daha sakin işlerle uğraşıyorlardır. Eski novalogic kalitesini bulabileceğimizi de sanmam bu yüzden.

CoD ile yarışır mı kısmına gelirsem, bence zor. Çünkü CoD oyunu dışında ismini de çok iyi satan, pazarlama konusunda çok başarılı bir seri. O isme ulaşmak da uzun yıllar alıyor haliyle. Ayrıca CoD'un hikaye sunumu çok başarılı. Bu açıdan da orijinal Delta Force'un hikayesiz bir oyun olduğunu düşünürsek, CoD yine kısa vadede erişilebilir bir hedef değil. Tabii thq Nordic'in hikaye tabanlı oyunlardaki tecrübesi düşünülürse, Delta Force'a iyi bir hikaye eklenip yepyeni bir üçleme vb bir konseptte çıkarsa o zaman çok başka şeyler konuşabiliriz. Belki hemen değil ama 5-7 sene sonra kült bir hikayeli FPS serisine dönüşür.

Hocam anlattığınıza göre oyun zamanına göre kaliteli bir yapım. Daha önce duymamıştım şu an pek oynanabilecek durumda olduğunu tahmin etmiyorum. Mekanikler zamanımıza göre çok hantal kalmıştır diye düşünüyorum. Bu sebepden oynamayı düşünmüyorum. Siz ne dersiniz? Oynamalı mıyım? Remake yapılsa benim gibi seriyi bilmeyen oyuncuların da dikkatini çekeceğini düşünüyorum. Keşke yapsalar bende bayağı merak uyandırdı çünkü.

2004'den beri güncelleme gelmedi. Reshade diye shader var remake dediğiniz oyununun baştan yapılmış halimi?

DFBHDTS oynadınız mı? Yani Team sabre bölümlerini.
Oynamıştım zamanında. Oyun ufaktan Arma benzeri bir yapıya gidiyordu. Helikopterlerden vs ateş ediyorduk bazı bölümlerde. Ama direkt hangi bölümdü, isimleri nelerdi çok hatırlamıyorum.

Hocam anlattığınıza göre oyun zamanına göre kaliteli bir yapım. Daha önce duymamıştım şu an pek oynanabilecek durumda olduğunu tahmin etmiyorum. Mekanikler zamanımıza göre çok hantal kalmıştır diye düşünüyorum. Bu sebepden oynamayı düşünmüyorum. Siz ne dersiniz? Oynamalı mıyım? Remake yapılsa benim gibi seriyi bilmeyen oyuncuların da dikkatini çekeceğini düşünüyorum. Keşke yapsalar bende bayağı merak uyandırdı çünkü.
Şu an pek de oynanacak durumda yeni bir oyuncu için bana kalırsa. Hele ki seriyi daha önce oynamayan birisi için eski-püskü bir oyundan ibaret olur en fazla. Tabii tercih sizin. İlginizi cezbediyorsa fiyatları 10-15 TL civarındaydı en son Steam'de ilk iki oyunun. Diğer oyunları da herhalde yine 15-30 TL arasında falandır diye düşünüyorum ama tam bilmiyorum. Kütüphanede koleksiyon niyetine alıp tutmak da bir seçenek. Ben 31 TL'lik bundle'ını almıştım mesela. 4 oyunu var içinde. Ama orijinal dörtlemesidir bu bundle.

Bu dört oyundan sonra çıkan oyunlarda farklı ekipler ve stüdyolar falan da çalışmıştı.

Black Hawk Down vb daha yeni olan oyunları ayrı ayrı temin etmek gerekiyor olabilir, yanıltmayayım sizi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı