Delta Plus Türkiye'de, Bakan Koca: 3 ilde görüldü. Biri İstanbul, diğer ikisini söylemeyeyim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk Delta Plus vakalarına Türkiye'de de rastlandığını söyledi. Delta varyantı görülen il sayısının da 30'a çıktığını duyurdu.

son-dk-kopya.jpg

Türkiye'de Delta varyantının ardından ‘Delta Plus varyantı'da tespit edildi. 3 farklı ilde yaşayan 3 kişide ‘delta Plus varyantı' görüldü. Açıklamayı dünkü kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptı.

Delta Plus varyantı vakalarından birinin İstanbul'da olduğunu söyleyen Koca, “Bunlardan biri İstanbul. Ankara'da yok. Diğer iki ili söylemeyeyim” dedi. Vakaların genel sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydeden Koca, “Ayakta takip edilen hastalar. Dolayısıyla o açıdan daha ağır geçiren kişiler değil” diye konuştu. Öte yandan Delta varyantı vakaları da artmaya devam ediyor. Bakan Koca son rakamları da basın mensuplarıyla paylaştı. Varyantın görüldüğü il sayısı 30'a yükseldi. Vaka sayısı ise 284 oldu.

Kaynak: Flaş... Koca: 3 ilde Delta plus varyantı tespit edildi - Tele1
Ayrıca Fahrettin Koca illere göre vaka sayılarını da paylaştı. (100 bin kişide)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@nopaynohack Bir grup takar, diğer kişiler takmazsa zaten maske takmanın bir anlamı olmuyor. Herkes takarsa toplum olarak yayma oranını düşürüyorsun.

Bizim ülkenin zeka seviyesi aşırı yüksek olduğu için, çoğunluk maskeyi çıkarmış, virüsü bitirmiş. Bu tipler yüzüne zaten, aşı olanlarının aşısının da çok bir anlamı kalmıyor çünkü virüs gelişiyor.

Böyle giderse bir kış daha evde herkes.
Aslında maske düz hastalıklar için de faydalı oldu ben mesela uzun süredir bronşit grip vb. gibi sık sık olduğum bu hastalıkları olmamaya başladım. Ya da belki yaşım küçük olduğu için oluyordum maskeden bağımsız büyüyünce azalmış da olabilir

Herkes maske ve tedbirlere dem vurmuş Türkiye için. Hadi bizde bu yüzden salgın bitmiyor. Dünya farklı bir hâlde mi arkadaşlar ? Bu virüs uzadıkça artık halk tamamen inanmamaya başlıyor bu daha kötü bir şey. O kadar tedbir al, aşı ol sonra hop bir varyant sonra bir daha... Bunun sonu yok. Insanlar güvenini kaybetmeye başlıyor yavaş yavaş sonu gelmez çelişkilerden.

Örneğin EURO 2020'de tüm maçlar onlarca farklı şehir ve ülkede maske mesafe tedbiri olmadan seyircili bir şekilde oynanıyor. Macaristan'da 3 maç neredeyse 70 bin seyirci ile oynandı.

Yine Ingiltere'de aynı şekilde hiçbir tedbir olmadan 20 bini aşkın seyirci, bazı maçlarda daha çok seyirci ile oynandı maçlar.

Ya bizler ? Hâlâ açık havada maske vs. ile uğraşıyoruz. Dünyada virüs bir tek Türkiye'de mi var ?

O maçlarda herkes aşılı diyecekler için öyle dahi olsa riskli olduğu, bulaş için aşının bir önemi olmadığı ortada. Taşıyıcı olma ihtimali de var, o var bu var...

Bu kadar çelişki varken bu virüse bilim ışığında bir yere kadar inanmak mecburiyetindeyim ben. Tesadüfler, çelişkiler artık akıl almaz boyutta.

Son olarak da günde ortalama 5 bin vaka çıkıyor, buraya kadar tamam. Peki neden 200 binin üzerinde test yapılıyor ? Şikayet üzerine yapılıyorsa bu testler nasıl bu kadar virüs belirtisi yaşayan insan olabilmekte ? Genel olarak test yapılmıyor diye biliyorum. Yani sağlıklı ve rastgele PCR testi mi yapılıyor da bu kadar test oluyor ?

Herkese 2 doz aşı yapılsa maske takalıp hijyene dikkat edilse pek etkilemez bizi.

Turistleri kapı dışı etmek lazım malasef.

İstanbul´da olmama ihtimali yok zaten. Çünkü İstanbul kendi başına bir ülke.

Neyse en azından aşı yaptırın falan demiş. Sülük tedavisi ya da hacamat yaptırın da diyebilirdi. Buna da şükür.

Fahrettin Adam,
Ziya Madam.
Bide turistlere kapıyı kapasalardı keşke.

1 kişinin (turistin) göz zevki mi yoksa 1.000 insanın canı mı ?
Bizim hökumet 1 kişinin göz zevkini Bin vatandaşın canından daha değerli buluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı