Bakan Koca: Aşılamaya 11 Aralık'tan itibaren kademeli başlıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı ilk aşının sağlık çalışanlarına yapılacağını, aşılamanın 11 Aralık'tan itibaren kademeli olarak başlayacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aşılamaya 11 Aralık'tan itibaren kademeli olarak başlanacağını kaydeden Koca, ilk aşının sağlık çalışanlarına yapılacağını söyledi. Koca, ayrıca, aşının kimlere vurulacağı üzerinde de Bilim Kurulu'nun çalıştığını kaydetti.

Aralık'ta muhtemelen 20 milyon aşı geleceği bilgisini paylaşan Koca, "Yerli aşının ilk fazı 14-15 Aralık'ta biter." dedi.

Kaynak: Bakan Koca: Aşılamaya 11 Aralık'tan itibaren kademeli başlıyoruz

Kronik rahatsızlığım bulunduğu için öncelikli sıradayım, fakat Çin aşısı vurulmam. Diğer aşıların gelmesini beklerim. Üniversiteleri de açarlarsa dondururum. Sağlık daha önemli. Aşının zaten yan etkisi yok, istatistik yok bir şey yok.

Bakalım aşı muhabbeti hızlı gelişirse açılabilir bence ya.

Hiç sanmıyorum ben. Aşının yan etkileri belirsiz, işe yarayıp yaramadığı belirsiz, aşının Çin'den alınmasının sebebi de hükümetin ABD ve Avrupa'ya sağlık borçlarını ödememesi. Sözde sağlıkta 1 numarayız, umarım siz haklı çıkarsınız. Ben, bu sene üniversitelerin açılacağını düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanki aşıyı merdiven altında yapıyorlar Çinliler. Aşı seçmek gibi bir lüksünüz yok. Yok ben Çin aşısına güvenmiyorum vurulmam gibi gereksiz triplere girmeyin.

Ya kendiniz yapın ya da yapılana boyun eğin. Alternatifiniz mi var sanki herkes olmuş doktor medikal uzman dediğim gibi ya daha iyisini yerlisini bekleyin ki o zamana helvanız çevrilir ya da boyun eğin.

Geri
Yukarı