Deneme sonuçlarım nasıl?

Türkçe biraz daha iyi olabilir, sayısal düşünüyorsan da matematik daha da iyi olabilir fakat genel olarak güzel sonuçlar. İngilizce hoşuma gitti 🙂.

Evet sayısal duşunuyorum ve evet ingilizcem normalin ustunde sayılır.

Yanlışları azalt veya boş bırak zira LGS de üzüyor.

Söylediklerini dikkate alacağım teşekkürler.

Türkçe ve Matematik kötü. Fen 7. Sınıfta biraz zor. Ondan dolayı normal görüyorum.

Teşekkür ederim bir de ben ortalamaya çok dikkat ediyorum lise geçişte çok gerekli oluyormuş şu an butun yıl sonu notlarımın ortalaması 96-97 sayılır iyi mi?

Evet iyi. Yalnız OBP ile alan okullara girerken ise yarıyor sadece artık.

Türkçe ve matematik kötü. Fen 7. sınıfta biraz zor. Ondan dolayı normal görüyorum.

Evet iyi. Yalnız OBP ile alan okullara girerken ise yarıyor sadece artık.

Bir de bir sorum olacak ben hiç soru çözen biri değilim ve bu gunlerde soru çözmek çok istiyorum çok hevesliyim sence kolaydan mı başlayayım matematik çözmede yoksa direk yeni nesil sorularamı.

Evet sayısal duşunuyorum ve evet ingilizcem normalin ustunde sayılır.
Güzel, lise sonda sınava girerken çok işine yarayacak bu. Sayısal gidersin ve ek olarak dil sınavına da girersen çoğu kişinin otomatik olarak önüne geçmiş olursun. Ben pek matematikle arası olmayan bir dilciydim ve YKS'de matematikte batırdım. Matematik yapamayan benim gibi dilciler sayısal öğrencilerinin YDT'ye girip önlerine geçmesini doğal olarak hoş karşılamazlar fakat bu senin için güzel bir opsiyon, ileride hem sayısal hem de yabancı dilini kullanabileceğin bir mesleğin olabilir belki de.

Arkadaşlar son gelen 90 soruluk denemedeki sonuçlarım.
Türkçe 11D 9y.
Sosyal 9D 1y.
Din 9D 1y.
İngilizce 9D 1y.
Matematik 9D 5y.
Fen 16D 4y.

Genel olarak iyi değil. Matematikte yeni nesil soruları çözüp, çözemediklerinizi öğrenin. Türkçe için eksiğiniz dil bilgisindeyse dil bilgisi çalışın (dil bilgisi çalışırken paragraf çözmeyi unutmayın.). Dil bilgisinde sorun yoksa sadece paragraf çözün. 7. sınıf fen dersinin 8. sınıfla alakası yok zaten önemli değil. Bağımsız değişken falan bilseniz yeter. Diğer dersler iyi. Ek olarak yanlış yapmak yerine boş bırakın. Soru sallamayın.

Genel olarak iyi değil. Matematikte yeni nesil soruları çözüp, çözemediklerinizi öğrenin. Türkçe için eksiğiniz dil bilgisindeyse dil bilgisi çalışın (dil bilgisi çalışırken paragraf çözmeyi unutmayın.). Dil bilgisinde sorun yoksa sadece paragraf çözün. 7. sınıf fen dersinin 8. sınıfla alakası yok zaten önemli değil. Bağımsız değişken falan bilseniz yeter. Diğer dersler iyi.
Bide ben hiç soru çözmuyorum oda sorun ama hevesim var bu gunlerde kolay bi kitap alacağım ondan zora doğru götureceğim inşallah

Türkçeyi arttırsan iyi olur zaten paragraf çıkıyordu çoğunlukla kolay yani.

Evet sıkı çalışmayla duzelteceğim.

Bir de bir sorum olacak ben hiç soru çözen biri değilim ve bu gunlerde soru çözmek çok istiyorum çok hevesliyim sence kolaydan mı başlayayım matematik çözmede yoksa direk yeni nesil sorularamı.

Konu olarak eksiğiniz varsa ilk önce kazanım çözüp konu eksiğini kapayın. 8. sınıfa 7. sınıfınız eksik bir şekilde girmeyin. Daha sonra yeni nesil soru çözersiniz.

Güzel, lise sonda sınava girerken çok işine yarayacak bu. Sayısal gidersin ve ek olarak dil sınavına da girersen çoğu kişinin otomatik olarak önüne geçmiş olursun. Ben pek matematikle arası olmayan bir dilciydim ve YKS'de matematikte batırdım. Matematik yapamayan benim gibi dilciler sayısal öğrencilerinin YDT'ye girip önlerine geçmesini doğal olarak hoş karşılamazlar fakat bu senin için güzel bir opsiyon, ileride hem sayısal hem de yabancı dilini kullanabileceğin bir mesleğin olabilir belki de.

Bunları kullanarak gelecekte bir bilgisayar muhendisliği ve elimde yuksek Lisans'ım olabilir.

Konu olarak eksiğiniz varsa ilk önce kazanım çözüp konu eksiğini kapayın. 8. sınıfa 7. sınıfınız eksik bir şekilde girmeyin. Daha sonra yeni nesil soru çözersiniz.

7.sınıf bittiği zaman yaz tatilinde butun 7.sınıfı baştan sona tekrar edeceğim.

Bir de ben hiç soru çözmuyorum oda sorun ama hevesim var bu gunlerde kolay bir kitap alacağım ondan zora doğru götureceğim inşallah.

Dediğim gibi. Türkçe paragraf çözüp matematik yeni nesilini bir nebze de olsa hallederseniz 8. sınıfta çok rahat edersiniz. Bir de 8. sınıfta çalışmalarınızı son ana bırakmayın. En kötü 2. dönemin başında düzenli çalışmaya başlayın. Ben şu sıralar başladım çalışmalarıma pişmanım.

Geri
Yukarı