Dengeli güç modu veya düşük performans modunda PC kendine reset atıyor

yakiz

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8
SSD veya HDD modeli
2x480 sata ssd 1 tb hdd
Ekran kartı
Asus rog strix 2060
Anakart
Ex-H410M-v3
İşlemci
Intel i5 10400f
Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir yıldır başlıkta da belirttiğim gibi bir sorunum mevcut. PC'yi yüksek performans modu haricinde farklı bir moda çektiğim de PC kendi kendine reset atıyor. İlk etapta anakarttan şüphe ettim servise gönderdiğim de herhangi bir sorun bulunamadı raporuyla geri geldi bilgisayarım. PSU'dan şüphe ettim son olarak yeni daha kaliteli bir PSU aldım sorunum yine çözülmedi ne yazık ki. PC'yi kullanmada herhangi bir sorun yaşamıyorum ama şöyle bir sorunum var ki ben bu PC'ye format da atamıyorum. PC format atarken de kendini resetliyor ve Windows kuramıyorum tek çözümüm başka bir PC'den SSD'ye Windows kurmak oluyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kaynaklı da olabiliyor. Diskleri tek olarak da deneyin.

Disk kaynaklı da olabiliyor. Diskleri tek olarak da deneyin.

Hocam sıfır SSD alıp taktım diğer diskleri de tek tek çıkarttım ama hala aynı sorunu yaşamaktayım. Bu sorun ilk olarak ben işlemci macunu değiştirdikten sonra meydana geldi onu hatırlıyorum. Ama işlemciyi tekrar alıp baktığım da herhangi bir ezilme veya macun bulaşığı göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen gözle tespit olmayabilir. Soketine de bakın. Eğilen pinler sebep olabiliyor. Olmazsa garantisi varsa işlemciyi de gönderebilirsiniz.

Geri
Yukarı