Deniz astsubaylık okunmaya değer mi?

CeddinDeden

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. İlk hedefim deniz harp okulu ama AYT ile alıyor. Eğer AYT puanım düşük gelirse 2 yıllık deniz astsubaylık okusam pişman olur muyum sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pişman olmazsınız bence fakat bir yakınım olan yıllarca deniz astsubayı olan, 2 kıdeme astsubay kıdemli başçavuş astsubaylığı tercih etmemi asla istemedi.

Hmm çelişkiye düştüm şimdi hocam. Astsubaylığı tercih etmeni neden istemedi özel bir sebebi yoksa açıklar mısın? Birde benim asıl amacım astsubaylıktan sat olmak.
Pişman olmazsınız bence fakat bir yakınım olan yıllarca deniz astsubayı olan, 2 kıdeme astsubay kıdemli başçavuş astsubaylığı tercih etmemi asla istemedi

Hmm çelişkiye düştüm şimdi hocam. Astsubaylığı tercih etmeni neden istemedi özel bir sebebi yoksa açıklar mısın? Bir de benim asıl amacım astsubaylıktan sat olmak.

Hocam tabii ki olun. İstiyorsanız olun. Çelişkiye düşmenize gerek yok :).Astsubay olan yakınım 88 mezunu ve eski dönemden beri askerlik yapıyor. Şu an askeriyenin güncel durumunu ben de bilmiyorum o da bilmiyor. Yani zor bir meslek. Ailenle hayatınla daha çok içiçe olabileceğin bir meslek seç düşüncesiyle tavsiye etmezdi. Yoksa asla pişman değil astsubay olduğuna. Gururlu, onurlu güzel bir meslektir fakat dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı