Denizde kızlara bakıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence sayılmamalı. Kadın giyimini de teşhir sayalım o zaman ha? Bakıştan da giyimden de niyeti anlayamazsın. Özgürlük bu. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarından bahsetmiyorum, bence olması gerekenden bahsediyorum.
Kadın giyimi neye göre teşhir olarak sayılıyor? Daha birkaç gün önce otobüsteki kadının saçından etkilenip, saçını okşamaya başlayan adamı otobüsten indirdiler. Böylesi gerici bir zihniyetle her şeyi teşhir olarak algılamak kaçınılmaz. Gözleri kadının ya da erkeğin bedenine dikip aval aval bakıyorsa biri bu artık tacize girer, niyetin hiçbir anlamı kalmıyor burada. İki taraf da memnun ise eğer sorunu yoktur herhalde.

Denizdense dışardaki kızlara bakmayı daha çok seviyorum diyelim. Yanlış anlaşılmasın dik dik değil tabii ki. Bir kadında ilk baktığım giyim kuşamı oluyor genellikle sonra güzelliği falan diye gidiyor.

Arkadaşlar anlatmak istediğim bakıp bakmama değil bakarkenki niyetiniz, bir kadın istediğini giyebilir bakılmasından da rahatsız olabilir hakkı çünkü ama yere eğip yürümek değil olay bakarsın ama her hatlarını afedersiniz süzdürürseniz bu özgürlük olmuyor. Demek istediğim mesela gözünüz çarpar ama her hatlarına dikkatli bir şekilde bakamazsınız bunun da adabı olur siz de sokakta istediğinizi yaparken özgürlük oluyor konu kadına bakmaya gelince neden nasıl özgürlük bu oluyor?

Denize girdikten sonra, biraz ileri açılıyorumki insanları daha geniş görebileyim diye. Sen düşün yani. Tabii ki süzmüyorum fakat elbette bakıyorum. Ama odaklanarak değil yanlış anlaşılmasın, kıyıya bakarken oluyor . Ve gıybet yapan kadınları da radardan tespit edip yanlarına ışınlanıyorum.

Arkadaşlar anlatmak istediğim bakıp bakmama değil bakarkenki niyetiniz, bir kadın istediğini giyebilir bakılmasından da rahatsız olabilir hakkı çünkü ama yere eğip yürümek değil olay bakarsın ama her hatlarını afedersiniz süzdürürseniz bu özgürlük olmuyor. Demek istediğim mesela gözünüz çarpar ama her hatlarına dikkatli bir şekilde bakamazsınız bunun da adabı olur siz de sokakta istediğinizi yaparken özgürlük oluyor konu kadına bakmaya gelince neden nasıl özgürlük bu oluyor?
Hocam sadece o insanları iyice süzmeyin demeniz yeterliydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı