İndirimli ürünlere şüpheli bakıyor musunuz?

Zamanında 1050 Tİ ekran kartını Hepsiburada o zamanlar en az 1200-1300 lirada satılırken firma 250 liraya satmıştı çok sınırlı bir stoktu ve gerçekti. Hatta konu da açılmıştı. Güvenilir bir yerden alıyorsanız şüphelenmeye gerek yok. Ama bana 6000 liradan 3400'e indi demeleri göz boyamadır. Ama örnek vereyim bir parfüm en ucuz 250 lira satılırken hepsiburada sınırlı stok ile 70 liraya satmıştı alanlardan biri de benim.
Sennheiser Gsp 600 Profesyonel Oyuncu Kulaklığı Fiyatı burada ki ürün indirimi normaldir herhalde? :D Çünkü bu kulaklığı alacağım.
Hayır normal fiyatı o kulaklığın indirim varmış gibi gözüküyor ama piyasa araştırması yapabilirsiniz aynı fiyatta çok firma satıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,5 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba,

Örneğin bir oyun bilgisayarı toplayacaksınız ve sistem toplam 6300TL'den 3.400TL'ye düşmüş.
Veya bu 3 günlük fırsat olarak düşmüş oluyor. Ben indirimli ürünlere hiç güvenemiyorum.

Örneğin iki tane aynı çift ayakkabıyı önüme koysalar birisi 400TL diğeri ise 100TL olsa 400TL olanı tercih ederim.

Bu konu hakkında tamamen bilgisi olan var mı?
Tr Amazon'dan sadece o gece sürecek Ps4 aldım ve fiyatı 1800 TL'ye kadar düşmüştü 1TB ve Fifa19 vardı. 2 yılda garantisi hiçbir yer bu şekilde satmıyordu bende aldım sorunsuz geldi her şey tam :D

Satıcısı Hepsiburada olan ürünlerde de şikayetler git gide artmaya başladı.
Kusursuz yer yok maalesef. Hepsiburada yine iade/kargo işlemlerinde çok sıkıntı çıkarmayan bir firma. Eskiye göre biraz kendini bozdu ama.

@KaraKartalw, @Jira Mesela Hepsiburada'ya dolandırıcı gözüyle bakar miydiniz?
Eğer satıcı olumlu ve çok satış yapmış biri ise güvenirim tabii. Fakat yeni satış yapmaya başlamış veya puanı düşük ise hiç bulaşmam. Şu ana kadar gerçekten ucuz olan bir sürü ürün aldım. Pişman olmadım. Öyle her önüne gelen site veya satıcılardan alırsan elbet sıkıntı yaşarsın. En önemli şey site ve satıcının notu. Eğer ikisinde de problem yoksa bir sıkıntı yaşama ihtimalin yok gibi bir şey.

@KaraKartalw Son attığım linklerdeki konuları okudunuz mu? Satıcı Hepsiburada olmasına rağmen bu tarz olaylar yasanabiliyor. Birde bu ürünleri iade almamak icin iade şartlarını zorlaştırıyorlar gibi geliyor.

Gayet alınabilir dediğimiz arada nadir de olsa bu tarz sorunlar yaşanabiliyor ancak müşteri memnuniyeti çok yüksek Hepsiburada'nın.

2 ay önce derin dondurucu aldım. Ambalajında hasar görünmüyordu ama servis açtığında hasarlı çıktı. Daha geçen hafta iade talebim sonuçlandı (olumsuz olarak). Tüketici heyetine başvurduğum gün para iadesi onaylandı. Demem o ki; o kadar da masum değiller.

2 ay önce derin dondurucu aldım. Ambalajında hasar görünmüyordu ama servis açtığında hasarlı çıktı. Daha geçen hafta iade talebim sonuçlandı (olumsuz olarak). Tüketici heyetine başvurduğum gün para iadesi onaylandı. Demem o ki; o kadar da masum değiller.
Evet bu tarz sorunlar hatalar hep oluyor ama benim kastım diğer firmalara göre müşteri memnuniyet açısından daha iyi olduğunu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı