Denizde yüzerken kalbim ağrıyor

kalp ağrımaz kalp ağrırsa 2 sebebi var
-Kalp krizi
-Kalp spazmı
göğüsün ağrıyordur o her insanda olan bir şey yorucu bir haraket yaptıktan sonra buna her şey dahil spor,eşya taşıma,yürüme,yüzme gibi hatta ve hatta bu sıcak havalarda direkt güneş almak bile kalbe zararlıdır.
zaten kalbinizde bir problem olsa çok önceden bunu hissettirdi kalp yaşınız kaç bilmiyorum ama çok bir şey olacağını sanmam bende spordan sonra göğüsüm ağrıyor veya çok uzun yürüdüğüm zaman falan bende hastaneye gitmiştim korkarak EGK/MR falan çektiler bir şey çıkmadı bana da bunu doktor demişti sende görünebirlisin

Stres efor testi yaptırın esas problem o zaman çıkar hem tansiyon hem kalbinizin dayanıklılığını ve kan basıncınıza bağlı nabzınıza bakacaklardır.

Bir sorun çıkarsa efor testinde zaten kısa zamanda durdurup size ilaç verip belli zaman sonra kontrole gelmenizi isteyecektir.

Eğer ki acilde müdahale edilecek şekilde bir hayatınız devam ediyorsa ileri test için endoskopik yöntemle kalbinizi inceleyebilirler. Bunun adı trans özofageal ekokardiyografidir.

Diğer bir kontrol yöntemi anjiyodur tabii ki bu test için durumun ciddi ve efor testinde problemin aşikar olması gerekir.

Geri
Yukarı