Kalbim çok ağırıyor

250519

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, yaşım 14 ve bu son zamanlarda oturup bilgisayarda 1 saat zaman geçirdiğimde kalbim çok fena şekilde ağırıyor. Bir şey olacak diye korkuyorum spor yapınca da geçiyor, sebebi ne olabilir?

Hızlı yemek yeme, çok fazla hamur işi (Poaça, makarna vs.) tüketme, süt ve süt ürünlerini çok tüketme gibi vücutta gaz biriktiren şeyleri yaparsanız o biriken gaz göğsünüzde ağrı yapar, sırtınıza da vurur. Kalp ağrısı sanırsınız ama değildir, o yaşta ne kalp ağrısı? Annenizin yaptığı tüm sebze yemeklerinden yiyin, sağlıklı beslenin ve aşırıya kaçmayın. Sade soda içerek biriken gazın atılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu dediklerimi yapmanıza rağmen ağrılarınızda değişme olmazsa doktora başvurun, ihmal etmeyin.

Hızlı yemek yeme, çok fazla hamur işi (Poaça, makarna vs.) tüketme, süt ve süt ürünlerini çok tüketme gibi vücutta gaz biriktiren şeyleri yaparsanız o biriken gaz göğsünüzde ağrı yapar, sırtınıza da vurur. Kalp ağrısı sanırsınız ama değildir, o yaşta ne kalp ağrısı? Annenizin yaptığı tüm sebze yemeklerinden yiyin, sağlıklı beslenin ve aşırıya kaçmayın. Sade soda içerek biriken gazın atılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu dediklerimi yapmanıza rağmen ağrılarınızda değişme olmazsa doktora başvurun, ihmal etmeyin.
Aşırıya kaçmıyorum zaten.
Aşırıya kaçmıyorum zaten.
Doktora gideceğim artık.

Yanlış bilgi vermiş gibi olmak istemem ama bundan birkaç sene önce kalp ağrısı nedeni ile doktora gittik (13 yaşlarında idim) büyüdüğüm için olabileceğini söyledi o yüzden çok fazla üzme kendini ve büyüme ve vücudunun şeklimin değişeceğini bil. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı