Deprem Bölgesi Yüklü Miktarda Elektrik Faturası

Bu nasıl bir zihniyettir. Umarım kimse size muhtaç kalmaz. Depremden daha tehlikelisiniz.
Haklı hocam üzgünüm ama haklı. Bunca şeyden çıkarılması gereken dersler vardı. Malum parti kazandığında aynı depremzede halk nasıl koyduk diye sokaklarda kutlama yaptılar. Sizin adınıza konuşmuyorum elbette ama seçim akşamı aslan kesilip sonra mağdura yatamazlar. Öyle bir tezatlık yok.

Bu nasıl bir zihniyettir. Umarım kimse size muhtaç kalmaz. Depremden daha tehlikelisiniz.

Beni ilgilendiren bir şey yok. O faturayı evine ben yollamadım ya da evlerinizin yıkılmasından da ben sorumlu değilim. 2023 seçimlerinde bir cevap verilemedi ki 2024'de ki seçimlerden bir şey bekliyorsunuz.

Beni ilgilendiren bir şey yok. O faturayı evine ben yollamadım ya da evlerinizin yıkılmasından da ben sorumlu değilim. 2023 seçimlerinde bir cevap verilemedi ki 2024'teki seçimlerden bir şey bekliyorsunuz.

Yani niye yorum yapma gereksinimi duyuyorsunuz onu anlamıyorum. Yerel seçimler nedir biliyor musunuz? Veya Cumhurbaşkanı seçimleri nedir? Oy kullandınız mı? Bölge için ne araştırma yaptınınız? Yaşadığın bölge için doğal afet yaşadığın zaman seni seçimlerinden dolayı mı suçlayalım. Yorumuz son derece cahilce.

Yani niye yorum yapma gereksinimi duyuyorsunuz onu anlamıyorum. Yerel seçimler nedir biliyor musunuz? Veya Cumhurbaşkanı seçimleri nedir? Oy kullandınız mı? Bölge için ne araştırma yaptınınız? Yaşadığın bölge için doğal afet yaşadığın zaman seni seçimlerinden dolayı mı suçlayalım. Yorumuz son derece cahilce.
Fazlaca biliyor hocam merak etmeyin. Ayrıca yerel seçimde cevabını falan veremeyeceksiniz. Cb seçiminde depreme rağmen yüzde 75 80 oy aldı adamlar. Yerel seçimde başka bir parti kazanabilir mi sizce? Maraş için konuşuyorum.

Kahramanmaraş'ta ikamet etmekteyim. 16 Şubat 04:17 tarihinde ve saatinde büyük bir doğal afet yaşadık. Bu doğal sürecinde zorunlu ısınmak için elektrik kullanmak zorunda kaldık çünkü aşırı şekilde soğuk bir hava vardı. Evlere giremedik evlerden uzatma kablosu ile çadırlarda elektrikli ısıtıcılar kullanmak zorunda kaldık. Tabii evleri yakın olanlar elektrik hattı çekip çadırlarına oradan diğer çadırlara dağıtım yapıldı. Çünkü insan perişan haldeydi. Ve diğer bir olay yıkılmış binalar için ışık ve elektrik ihtiyaç vardı en yakın yerlerden bu ihtiyaç giderildi. 4 aya girmek üzereyiz Akedaş elektrik dağıtım şirketi herkese yüklü miktarda elektrik faturası kesmiş. Görsel koyacağım. Bizler keyfi yerine elektrik kullanmadık zorunlu kaldık ve fatura keserken vergi tutarları hiçbir şekilde indirim uygulanmamış. Şimdi ise ödemek zorunda kalıyoruz. Bu alınan fatura bedelini hiçbir şekilde helal etmiyorum.

%70'iniz malum partiye oy verdi. Böyle olacağı belliydi ama biz onlara oy vermeyin dediğimzde terörist olduk. Başlasın Türkiye yüzyılı...

Yapılacak pek bir şey yok hocam.

Yerel seçimlerle size bu elektrik faturasını gönderenlere cevabı verirsiniz hocam haklısınız tabii. Ama keşke Suriyelilere bedava ev yapıp depremzedelere ev satanlara da verebilseydiniz bu cevabı, sonuçta bu kararlar belediyeden daha üst mevkiden geliyor.
Zaten şu bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyeti yüzünden bu hâllerdeyiz.

İşine gelmeyince cahil olduk hemen.

Geri
Yukarı