Çözüldü Deprem bölgesinde yazılı sınavlar zorunlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam MEB açıklama yapmıştır belki diye danışmak istedim öğretmenle uğraşmak istemedim.
Benim okulumdaki depremzede öğrenciler sınavlara girmedi ve 1. dönem notları işlendi. Bana da depremzede oldukları için girmek zorunda olmadıklarını söylediler.

Öğretmeninize veya okul idarenize niye danışmıyorsunuz?

Hocam onlara sorunca " Yazı gelmedi. " diye geçiştiriyorlar. Benim bildiğim Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her okul aynı hareket etmek zorundadır. Bir okulda sınav iptal edilip diğerinde iptal edilmedi diye bir saçmalık olmaz diye biliyorum. Bazı okullarda sınavlar iptal edildi diye haber geliyor fakat kendi okulumda sorduğumuzda ne okul idaresi ne öğretmenler düzgün cevap vermiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (525).png
    Ekran Görüntüsü (525).png
    8,4 KB · Görüntüleme: 96
selamün aleyküm ben 2.dönem 2. yazılıya girmezsem 1. dönem notu mu girilecek diyarbakırda yaşıyorum
2. dönemde her dersten sadece 1 yazılı olacak. Bir dersin yazılısına girmezsen o dersin 1. dönem ortalaması direkt olarak 2. döneme girilecek. ❤️

Eğer sınava girersen dersin 1. dönem ortalaması ile sınav notuna bakılıp yüksek olan seçilecek.

2. dönemde her dersten sadece 1 yazılı olacak. Bir dersin yazılısına girmezsen o dersin 1. dönem ortalaması direkt olarak 2. döneme girilecek. ❤️

Eğer sınava girersen dersin 1. dönem ortalaması ile sınav notuna bakılıp yüksek olan seçilecek.

2. dönem 1. yazılılara girmiştim yani 2. dönem 2. yazılıya girmezsem eğer 1. dönem geçiyor doğru mu anladım hocam.

2. dönem 1. yazılılara girmiştim yani 2. dönem 2. yazılıya girmezsem eğer 1. dönem geçiyor doğru mu anladım hocam.
2. dönemde zaten sadece 1 yazılı olacaktı onlara da girmişsin. 2. yazılı diye bir şey denmiş olmaması lazım.

2. dönemdeki notlarını sistem 1. dönemdeki notlarınla ayrı ayrı karşılaştırıp yüksek olanı kabul edecek zaten. Şu an başka bir şey yapmana gerek yok. ❤️

Geri
Yukarı