Deprem çantamın içindekiler yeterli mi?

Merhaba arkadaşlar, deprem çantamın içinde şunlar var:
El baltası.
Katlanabilir kürek.
Multi tool.
Çakı.
4 adet konserve sardalya.
3 adet 0.5lt su.
3 adet kar eldiveni.
İlaç.
3 tane çakmak.
Radyo.
Yedek pil.
5 adet maske.
Küçük bir omuz çantasına koydum bunları, bunlar 3 kişilik bir aile için 1 gün yeter mi afet durumda iş görür mü? Eklemem veya çıkarmam gereken neler var?
Balta ve kürek boş yer kaplıyor onları çıkartıp daha fazla su ve besin değerleri yüksek yiyecekler koyabilirsiniz.

Hocam dediğim gibi kısıtlı vakitte en iyi şekilde değerlendirmesi gerekiyor. En kötü olasılıklardan birisi bu.

Bir de listede düdük göremedim. Düdükte lazım olacaktır. Ve mümkünse powerbank de koyabilirsiniz.

Bir ara powerbank almam lazım. Ve benim de hazırlamam lazım. M20 5000MAH batarya var ama olsun.

Merhaba arkadaşlar, deprem çantamın içinde şunlar var:
El baltası.
Katlanabilir kürek.
Multi tool.
Çakı.
4 adet konserve sardalya.
3 adet 0.5lt su.
3 adet kar eldiveni.
İlaç.
3 tane çakmak.
Radyo.
Yedek pil.
5 adet maske.
Küçük bir omuz çantasına koydum bunları, bunlar 3 kişilik bir aile için 1 gün yeter mi afet durumda iş görür mü? Eklemem veya çıkarmam gereken neler var?

Snickkers gibi kalorisi yüksek ve depolama stok müsait aynı zamanda da besleyici ürünlerden depoluyorsunuz, örneğin bir savaş durumunda ya da afet durumunda alarm seviyesinde Snickers birçok ordu grubunda standart envanterde yerini alıyor.

2.orduda Diyarbakır mekanize çavuşken intikallerde çantaya bunlardan atardım fakat benden üst rütbedekiler uzman çavuşlar hatta astsubay da her mola da benim çantaya yüklenirlerdi.

Ayrıca bazı sınır nöbetleri olurdu 8 saati bulurdu bazen aralıksız bir kere de 10 saati buldu bu zamanlar da nöbetçi çavuş falan da olunca haliyle Snickers atardım gene, cidden oldukça besleyicidir.

1675861791452.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Deprem çantanızda 72 Saat dayanabileceğiniz kadar su ve yemek koyun. Üstüne enkaz altında telefonunuzu düşürüp kaybedebilirsiniz ya da kırılabilir tamamiyle kendisine güvenmeyiniz. Kesinlikle çantanıza bir düdük koymanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı