Deprem ile alakalı sosyal medyada yazılan yalan haberlere inanmayın

Arkadaşlar sosyal medyada yazılan bilmem şu saatlerde 8.5 deprem olacakmış falan gibi yazılara inanmayın. AFAD resmi açıklama yaptı inanmayın diye, AFAD bile ne zaman deprem olacağını bilmiyor. Haşa sadece Allah'u tealabilir, eğer sosyal medyada yazılan yalan haberler doğru olsaydı o zaman depremin ne zaman hangi saate olacağını söyleselerdi. Millet hazırlıklı olup can kaybı yaşanmasaydı.

Arkadaşlar sosyal medyada yazılan bilmem şu saatlerde 8.5 deprem olacakmış falan gibi yazılara inanmayın. AFAD resmi açıklama yaptı inanmayın diye, AFAD bile ne zaman deprem olacağını bilmiyor. Haşa sadece Allah'u tealabilir, eğer sosyal medyada yazılan yalan haberler doğru olsaydı o zaman depremin ne zaman hangi saate olacağını söyleselerdi. Millet hazırlıklı olup can kaybı yaşanmasaydı.

Her boşalmamış fay hattına deprem olacak diyebiliriz bu beklenilebilir bir şey İstanbul'da da deprem kaçınılmaz dediğiniz gibi ne zaman olacağını bir tek Allah bilir.

Türkiye faylarında 8 ve üstü bir deprem olması imkansıza yakındır. Şu an Maraş civarında 1 yıl içerisinde 6 şiddetinde bir deprem bekleniyor. Bingöl, Elazığ, İstanbul ve tüm ege bölgesi sıradaki deprem adresidir.

Türkiye faylarında 8 ve üstü bir deprem olması imkansıza yakındır. Şu an maraş civarında 1 yıl içerisinde 6 şiddetinde bir deprem bekleniyor. Bingöl, Elazığ, İstanbul ve tüm ege bölgesi sıradaki deprem adresidir.

Süre vermek saçma olur bu 1 yıl içinde de olabilir 10 yıl içinde de.

Len 2 dakika İstanbul'a uçtum hemen deprem olacak diyorsunuz. Hatay'da geldim şal beni Bi deprem.

Müstakil ev yaşamanıza dönebilme imkanı olan dönsün. Gecekondu olarak baktığınız evler bile lüks diye enayi parası 2-3 milyona aldığınız evlerden daha güvenli.

Geri
Yukarı