Deprem nedeni ile İstanbul'dan ayrılmalı mıyım?

Yahu haritadan niye bakmıyorsunuz? Tamam kalabalık yerler tehlikeli ama epey de geniş tehlikesiz bölgeler var.
Ankara, Kayseri, Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Sivas, Karadeniz sahillerindeki şehirlerin tümü, Mersin, Antalya, Isparta, Kırklareli, Edirne, Urfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Kars, Iğdır, Gümüşhane, Bayburt...
Ankara Şereflikoçhisar fayı -kayseri Talas fayı -Konya Akşehir Ilgın fayı-Aksaray Fayı en güvenilir illerin fayları diğerlerini yazmaya gerek yok.

Ya hocam allah aşkına örnek verdim sadece. İstanbul nerede Hakkari nerede. Anlatmaya çalıştığım şeyi anlamamaya çalışıyorsunuz, bence bana yanıt vermeyi bırakın.
Tamam.

Saydığın illerde fay var sen burda tehlike yok diye söylersen yanlış bilgi vermiş olursun.
Saydığım şehirler, özellikle yerleşim merkezleri tehlikesiz.
Tehlikeli olan şehirlerde bile güvenli olan ilçeler/bölgeler var.
İzmir ciddi bir deprem bölgesi. Burada 2005'ten beri iki büyük deprem yaşadık. Birinde Beydağ ilçesinde, bir köydeydim. Televizyonum yoktu kaldığım yerde. Depremi hissetmediğim gibi haberim de olmadı. Tüm İzmir tatile girmiş. Ben mesaime devam etmiştim.

Saydığım şehirler, özellikle yerleşim merkezleri tehlikesiz.
Tehlikeli olan şehirlerde bile güvenli olan ilçeler/bölgeler var.
İzmir ciddi bir deprem bölgesi. Burada 2005'ten beri iki büyük deprem yaşadık. Birinde Beydağ ilçesinde, bir köydeydim. Televizyonum yoktu kaldığım yerde. Depremi hissetmediğim gibi haberim de olmadı. Tüm İzmir tatile girmiş. Ben mesaime devam etmiştim.
Mesela ben Ankara'nın bir yerine taşınmayı düşünüyorum nereyi önerirsiniz deprem olmayan bir ilçe?

Hocam depremin olup olmayacağı olasılıktır ama verilen tarih olasılık değildir. Eğer yanlış düşünüyorsam açıklayabilir misiniz? Artı olarak sizin söylediğiniz şeyin herhangi bir geçerliliği bulunmamakta siz neye göre Konya'da deprem olacak diyorsunuz?(mesela) bu depremin tarihini tahmin eden kişiler fay hatlarının durumlarına göre bilgi veriyor.
Tarih olasalık değildir demek depremin tarhini kesinlikle bilinebileceği anlamına geliyor. Ama sen kesin bilinemez diyorsun.

Geri
Yukarı