Deprem olacak haberi gerçek mi?

Depremin ne zaman olacağı bilinemez, sadece tahmin edilebilir. Onu bende duydum. Şuan Gaziantep te de onu konuşuyorlar. Biz yine de tedbirimizi alıyoruz. Açık alanda binalardan uzak araba da kalacağız bu gece.
Gündüz ola hâyır ola.

Hava durumu mu bu kim nereden biliyor. Deprem olabilir demek başka şu saatte deprem olacak demek başka. Kar yağmur tahminleri bile bazen tutmazken millet deprem ile alakalı nasıl bu kadar emin konuşuyor anlamıyorum.

İki tane deprem zaten oldu ve herkes şu an perişan durumda evimiz yıkıldı. Bu akşam 8.5 büyüklüğünde deprem olacak deyip tweet atıp duruyorlar. Bu bir milleti korkutma oyunu mudur yoksa gerçek mi? Bunun üstünden zaten kalkamıyoruz bir de o deprem gelirse halimizi düşünemiyorum gerçekten. Allah herkese yardım etsin.
Bunu biliyolarsa öncekileri niye söylemediler

İki tane deprem zaten oldu ve herkes şu an perişan durumda evimiz yıkıldı. Bu akşam 8.5 büyüklüğünde deprem olacak deyip tweet atıp duruyorlar. Bu bir milleti korkutma oyunu mudur yoksa gerçek mi? Bunun üstünden zaten kalkamıyoruz bir de o deprem gelirse halimizi düşünemiyorum gerçekten. Allah herkese yardım etsin.

Türkiye'de 8.5 büyüklüğünde bir depremin olması imkansızın ötesinde. En fazla 8 olur o da çok düşük bir ihtimal. O yüzden böyle şeylere inanmayın lütfen. Halkı galeyana getirip prim toplamak isteyenlerin boş lafları bunlar.

En son saat 2 de yazan arkadaşlarıma da ulaşamıyorum şu an hiçbirisinden cevap yok gerçekten çok üzücü bir durum şu an içimden geçenleri az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Her saniye yeni bir bina yıkılıyor İstanbul'da da olursa düşünemiyorum halimizi.

Twitter'dan Naci Görür, Ahmet Ercan gibi bilimci insanlarının açıklamalarını takip edin geri kalanı panik algısından ibaret.

Son düzenleme:
O bölgelerde 8.5 gibi bir durum söz konusu değil. Fayların sınırına ve gücüne bağlı, bu deprem o fay hattının sınırı diye duydum. İnanmayın, AFAD'da zaten bunları yalanladı ve resmi açıklamalar dışından çıkmayın.

Allah bilir. bu neden böyle? çünkü insan aklı-zekası-bilgisi bu konuda"mutlak" birşey söyleyemiyor. yani şu saatte , şu dakika da "deprem olacak" diyemiyor ve şiddetini de söyleyemiyor. tahminler vs var ama hiç biri "mutlak" değil. zaten korkuların kaynağıda budur. bilmeyeceğin şey için korkmaya gerek yok bence.. yapılacak şeyleri yapmak ve normal hayatın akşıına devam etmek en iyi olanı. korku-panik zaman kaybı.

En son saat 2 de yazan arkadaşlarıma da ulaşamıyorum şu an hiçbirisinden cevap yok gerçekten çok üzücü bir durum şu an içimden geçenleri az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Her saniye yeni bir bina yıkılıyor İstanbul'da da olursa düşünemiyorum halimizi.

Şimdi ulaşabiliyor musunuz? Deprem olduğu için telefonlarda çok yoğunluk vardı o gün.

Geri
Yukarı