Depremi hissetiniz mi?

Elazığ'dayım. İlk 10 saniye falan bayağı sallandık. Ama sonradan bir darbe geldi ki içimden kesin şimdi ev düşer, yıkılır dedim. Allah kimseye göstermesin.

Yıkılmış binaları herkes mesaj atıyor bana çok var mı diye ama yani merkezin batı taraflarında bir şey yok. Sadece üste arkadaşın dediği gibi eski emniyetin orada itfaiye falan gördüm orada bir bina yıkılmış olabilir.

Elazığ'dayım. İlk 10 saniye falan bayağı sallandık. Ama sonradan bir darbe geldi ki içimden kesin şimdi ev düşer, yıkılır dedim. Allah kimseye göstermesin.

Yıkılmış binaları herkes mesaj atıyor bana çok var mı diye ama yani merkezin batı taraflarında bir şey yok. Sadece üste arkadaşın dediği gibi eski emniyetin orada itfaiye falan gördüm orada bir bina yıkılmış olabilir.
Depremin büyüklüğünün 6.5 - 6.8, şiddetinin ise 8 - 9 arasında olduğu söyleniyor.

Çok çok kuvvetli bir deprem. Allah korusun. :(

İlk başta yavaşca sallanmaya başlamış, sonrasında aniden artmış anladığım kadarıyla. :(

Depremin büyüklüğünün 6.5 - 6.8, şiddetinin ise 8 - 9 arasında olduğu söyleniyor.

İlk başta yavaşca sallanmaya başlamış, sonrasında aniden artmış anladığım kadarıyla. :(

Dediğiniz gibi artarak, daha doğrusu kademeli olarak arttı hissettiğimiz şiddet.

İlk başta hafiften sallanmaya başladık. 5 saniye kadar sonra gerçekten sallanmaya başladık o an hala oturtuyordum. Ama sonrasında hiç görmediğim bir sarsıntı geldi zaten o an anladım ben ne kadar ciddi olduğunu.

Hatay'da şöyleydi: Önce hafif sallantı 10 saniye boyu sonra 20. saniyelerde büyük 2-3 dalga, sonra orta-büyük 5-6 dalga sonra çok hafif 1-2 dalga ve bitti.

Lafa nasıl bir giriş yapsam bilemedim. Herkese geçmiş olsun, Allah yardım etsin hepimize.
Ben Sivas'ta şiddetli bir şekilde hissettim. Öğrenci evinde tek başıma kalıyorum. O gerginlikle evden fırlayıp çıktım yakın yerde açık bir araziye.
Depremi Malatya'da hissetmiş arkadaşlar size de geçmiş olsun. Ailem ve sevdiklerim Malatya'dalar.
Onlar aklımdayken gece uyuyamadım bile. Her ne kadar aileme ulaştımsa da içim içimi yiyor, oturduğumuz apartman biraz eski.
Bizimkileri korkutmak istemediğim için onlara soramadım; Malatya Merkez'de, Yakınkent ve Çarmuzu taraflarında yıkılan bina vs. var mı acaba? Bir duyum alabilirseniz burdan bilgilendirir misiniz?

Geri
Yukarı