Kediler depremi hisseder mi?

Benim muhabbet kuşum gece 4'te mışıl mışıl yanımda uyuyordu kuşumda mı problem var anlamadım.
Hocam deprem bölgesine yakın mısınız? Bölge farkından da olabilir ama tüm hayvanlar tepki gösterecek diye bir şey de yok.

Sakarya'da deprem olduğundan emin miyiz? Kayıtlarda hiç bir deprem görünmemekte.
20dk önce Sakarya'da deprem oldu diyorlardı. Az önce açtım 20sn önce yine haber gelmiş Sakarya'da deprem diye. Ne Sakarya'ymış arkadaş.

20dk önce Sakarya'da deprem oldu diyorlardı. Az önce açtım 20sn önce yine haber gelmiş Sakarya'da deprem diye. Ne Sakarya'ymış arkadaş.
Şu an aşırı derecede fazla bilgi aktarımı olduğundan böyle şeyler yaşanması çok normal. Herkes birbirine haber aktarırken artık kaynak doğrulama bile yapmamaya başladı.

İstanbul'da oturuyorum. Kedimde bugün bir tuhaflık var. Her yere koşuşturuyor ve saklanıyor. Komşumunda kedisi aynı davranışları sergiliyormuş.
Bildiğim kadarıyla kediler deprem öncesini hissedebiliyormuş. Endişelenmeli miyim?

Kaynak:

Evet hissediyorlar. Köpekler kediler bu konuda çok hassaslar. Duyma yeteneği olarak daha elverişli oldukları için hissetme vs bu tarz koşmalar vs yapmaları çok doğal. Ayrıca muhhabet kuşları da genelde öyle yani kuş türleri olarak genelde.

İstanbul'da oturuyorum. Kedimde bugün bir tuhaflık var. Her yere koşuşturuyor ve saklanıyor. Komşumunda kedisi aynı davranışları sergiliyormuş.
Bildiğim kadarıyla kediler deprem öncesini hissedebiliyormuş. Endişelenmeli miyim?

Kaynak:

Yılanlar depremi 5 gün önceden hissedebilir ama ellerinden bir şey gelmez çünkü eleri yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı