Depremler niye arttı?

Ben zaten şu an oturduğumuz eve çok fazlası ile güvenemiyorum. 1999 depremi görmüş, geçirmiş bir evde oturuyoruz. Şu an ama sanırım büyük bir deprem olsa, Türkiye'de sağlam bina kalmayabilir maalesef ki.

Türkiye'deki birçok bina sağlamsız, eski binalar, bizim okul 40 yıllık, bunun önlemini almamız gerekiyor, ama bizim Türk kafası bir şey olmaz diye dolanıyor ve olan oluyor.

Hele hele Düzce'de yaşıyorsak, gerçi daha yeni taşınıyorduk, sabitlemek lazım. Deprem 2 dakika daha sürseydi buzdolabı düşecekti, iyi ki de bir şey olmadı, teşekkür ederim.
Hocam zaten kendime ve aileme o yönden çok kızıyorum, Allah korusun, olası bir şiddetli bir deprem de cam kenarında yatıyorum, ve deprem çantası denilen bir şey yok evimizde. Sanırım şiddetli bir deprem olduğu zaman akıllanacağız.
Türkiye'deki birçok bina sağlamsız, eski binalar, bizim okul 40 yıllık, bunun önlemini almamız gerekiyor, ama bizim Türk kafası bir şey olmaz diye dolanıyor ve olan oluyor.
Hocam aslında ben deprem den çok korkuyordum. Silivri'de oturuyorum, zamanında 5.8 deprem olmuştu, hatta Manisa'da minare falan devrilmişti.
O deprem olduğu zaman neredeyse 1 ay Silivri'de hep deprem oldu, artık o günlerden beri korkuyorum.
Ve 1999 depremini baya araştırmıştım, o daha çok korkuttu.

Hocam zaten kendime ve aileme o yönden çok kızıyorum, Allah korusun, olası bir şiddetli bir deprem de cam kenarında yatıyorum, ve deprem çantası denilen bir şey yok evimizde. Sanırım şiddetli bir deprem olduğu zaman akıllanacağız.
Hocam bizim buzdolabı kapının önünde, yer olmadığı için koyamıyoruz, mutfak küçük, buzdolabını koyacak yer yok, aileme sabitleyin diye söylesem bile anlamıyorlar, dediğim gibi 1-2 dakika daha sürseydi dışarı çıkamayacaktık, iyiki de bir şey olmadı, deprem çok kötüydü bu arada, Allah bir daha yaşatmasın o depremi.
Hocam aslında ben deprem den çok korkuyordum. Silivri'de oturuyorum, zamanında 5.8 deprem olmuştu, hatta Manisa'da minare falan devrilmişti.
O deprem olduğu zaman neredeyse 1 ay Silivri'de hep deprem oldu, artık o günlerden beri korkuyorum.
Ve 1999 depremini baya araştırmıştım, o daha çok korkuttu.
Evet hocam, çok kötü depremler, birisi video çekerken depreme yakalanıp Twitter'a atmış, buyrun izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bizim buzdolabı kapının önünde, yer olmadığı için koyamıyoruz, mutfak küçük, buzdolabını koyacak yer yok, aileme sabitleyin diye söylesem bile anlamıyorlar, dediğim gibi 1-2 dakika daha sürseydi dışarı çıkamayacaktık, iyiki de bir şey olmadı, deprem çok kötüydü bu arada, Allah bir daha yaşatmasın o depremi.

Evet hocam, çok kötü depremler, birisi video çekerken depreme yakalanıp Twitter'a atmış, buyrun izleyin.
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Vidyo çekerken depreme yakalandık!<a href="https://twitter.com/hashtag/deprem?src=hash&amp;ref_src=twsrc^tfw">#deprem</a> <a href="https://t.co/5eBJdvLtnE">pic.twitter.com/5eBJdvLtnE</a></p>&mdash; Bayrak famliyy (@ElifecrinBts1) <a href="
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
">November 17, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Çok kötü hocam malesef ki, Allah bir daha yaşatmasın. Depremin panikliği ile insan her şeyi yapabilir doğrusu, doğru konuşmak gerekir ise yakalandığım hiç bir deprem de çök kapan olayını yapamadım.
Çünkü bir kaçış dahilinde bulunuyorum, aklıma hiç gelmiyor.
Bir de deprem 30 saniye oluyor ise, 30 saat gibi geliyor.

Çok kötü hocam maalesef ki, Allah bir daha yaşatmasın. Depremin panikliği ile insan her şeyi yapabilir doğrusu, doğru konuşmak gerekir ise yakalandığım hiçbir deprem de çök kapan olayını yapamadım.
Çünkü bir kaçış dahilinde bulunuyorum, aklıma hiç gelmiyor.
Bir de deprem 30 saniye oluyor ise, 30 saat gibi geliyor.

Evet hocam, ben de yapmadım çök kapan olayını, zaten yapamazdım, yapsaydım monitör kafama düşebilirdi, ben direk dış kapıyı açıp, geri dönüp, aileme koşup güvenli alanda eşyaların olmadığı yerde beklettim, sonradan binadan çıktık, iyi ki de kısa sürdü, ve evet, deprem olduğu zaman çok etkilendim, kafam sallanıyordu 2 günden beri, daha bugün kendime gelebildim, Allah göstermesin bir daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı